Satoranský pod dohledem: Jsem rád, že trenér přiletěl a projevuje zájem

ČTK ČTK
18. 8. 2019 13:33
Němci s pěti hráči z NBA připravili doma v Hamburku první porážku českým basketbalistům v přípravě na mistrovství světa. Po dvou výhrách nad Polskem a úspěchy s Tuniskem a Jordánskem byli podle jediného Čecha nyní v nejlepší lize světa Tomáše Satoranského jednoznačně nejnáročnějším soupeřem.
Tomáš Satoranský v kvalifikaci na MS 2018
Tomáš Satoranský v kvalifikaci na MS 2018 | Foto: ČTK

"Byl to určitě pro nás nejtěžší test. Fyzičnost a atletičnost Němců byla nad naše síly. Dostali jsme se celkem do zápasu ještě na konci druhé čtvrtiny dobrým presingem a vybíháním. Trošku ubývaly síly, Němci mají samozřejmě široký kádr a dneska to ukázali. Troufám si říct, že s Litvou to bude nejtěžší náš soupeř v přípravě a tyto zápasy jsou jen dobře," řekl Satoranský.

Němce táhl rozehrávač Dennis Schröder z Oklahomy 21 body, k němu se přidal Daniel Theis z Bostonu (17). Hráli i Maximilian Kleber z Dallasu a nová dvojice Washingtonu, dosavadního týmu Satoranského, Isaac Bonga a Moritz Wagner. Byť ten se mihl na hřišti jen letmo. Více než počet hráčů soupeře z NBA ale podle Satoranského dělal Čechům problémy styl hry.

"Přeci jen ty typy hráčů jsou hodně atletické, je to hodně vidět na pivotech, i křídla jsou docela vysoká a atletická, dokážou to hodně točit. Nasazení neupadá po celých čtyřicet minut a na doskoku je to samozřejmě náročné. Myslím, že Německo je jeden z těch nejlepších týmů na mistrovství světa a jsem zvědavý na jejich cestu," prohlásil.

Při prohře o 19 bodů si výběr trenéra Ronena Ginzburga nepomohl trojkami a měl jen dva úspěšné pokusy z patnácti. "To je samozřejmě kvůli té obraně. Byla vysunutá, byly tam rychlé rotace, my jsme se snažili je napichovat nebo to překonat přihrávkami, ale moc nám nenechali volné střely jako Poláci. Z toho pramenil menší počet trojek. Proti těmto obranám je to daleko náročnější si to procento udržet, protože je to fyzicky náročný zápas," doplnil Satoranský.

V pátek proti Polsku i dnes ho sledoval v hledišti kouč Chicaga Jim Boylen, který jej viděl poprvé od jeho přestupu z Washingtonu k Bulls. "Jsem za to samozřejmě rád. Ukazuje podporu nejen organizace Chicaga, ale i trenéra. Měli jsme dobrou konverzaci včera, protože tam nebudu v září na začátku, kdy bude týmový mítink, takže mě chtěl vidět ještě předtím," uvedl Satoranský, který v té době bude bojovat v Číně.

V pátek se mu předvedl 12 body a 11 asistencemi, dnes zaznamenal čtyři body a dvě asistence. "Myslím, že je to z mojí pozice super, že je tady trenér a ukazuje zájem o mě. Snad viděl dobré zápasy. Dneska to bylo pro nás těžké - druhý den, hodně fyzický tým a byl to velice náročný zápas," dodal Satoranský.

 

Právě se děje

před 37 minutami

První návrh státního rozpočtu na příští rok počítá se schodkem 116 miliard korun, ale kvůli koronaviru se nejspíš zvýší

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) v prvním návrhu státního rozpočtu na rok 2021 plánuje schodek 116 miliard korun. Před schvalováním se však schodek pravděpodobně výrazně prohloubí, kvůli dalším opatřením přijímaným kvůli koronaviru.

Stávající verze navíc nepočítá například s výpadkem, který by nastal při zrušení superhrubé mzdy a zavedení patnáctiprocentní daně z příjmu, odhadovaným na 70 až 90 miliard korun.

Letošní schodek se kvůli koronavirové epidemii několikrát zvyšoval z původních 40 miliard na aktuálních 500 miliard korun. Schillerová počítá s tím, že svůj návrh na příští rok bude zpřesňovat podle dalších přijatých opatření.

"Příjmová strana je zatížena značnými nejistotami. Nemáme dohodu na superhrubé mzdě, to je jednoznačně spojeno s dohodou na rozpočtu. A je tam celá řada pozměňovacích návrhů k daňovému balíčku," řekla ČT Schillerová.

V neděli bude rozpočet na příští rok a související daňové změny probírat expertní tým prezidenta Miloše Zemana za účasti Schillerové a premiéra Andreje Babiše (ANO).

Zdroj: ČTK , Domácí
Další zprávy