Budějovice vybojovaly proti mistrovskému Trentinu set

kub
13. 1. 2010 20:35
Č. Budějovice - Trentino 1:3 (-22, -18, 23, -20)

České Budějovice - Ani v pátém utkání letošní Ligy mistrů nedokázali volejbalisté Českých Budějovic zvítězit. Tentokráte podlehli doma italskému Trentinu 1:3 na sety.

Proti obhájci titulu však zaznamenali alespoň dílčí úspěch v podobě vyhrané třetí sady.

Domácí sice začali sympaticky a v úvodním setu se dostali do vedení 7:4. Trentino však ihned přidalo, vývoj brzy obrátilo a šlo do koncovky s tříbodovým náskokem, který si vzít už nenechalo.

Také v druhé sadě tahal Jihostroj za kratší konec a prohrál ji o šest bodů.

To další část zápasu potěšila diváky rozhodně více. Za stavu 17:13 to vypadalo, že by se Budějovice mohly opravdu prosadit, ale italský celek rychle doháněl. Obětavé zákroky libera Juračky však pomohly set v těsném poměru 25:23 přece jen vybojovat.

Větší drama však favorit nepřipustil, ale i tak se Jihostroj nemusel za svůj výkon stydět.

"Hráčům jsem řekl, že se nesmíme bát. Vzali to zodpovědně, asi jsme soupeře zaskočili, nejspíš čekal lehčí zápas," uvedl kouč Brom. "Všechny zápasy v Lize mistrů hrají v té nejsilnější sestavě, protože jde o každý bod, a takový výkon nečekali," dodal spokojeně.

Jihostroj České Budějovice - Trentino 1:3 (-22, -18, 23, -20)