Budějovice uhrály proti favorizovanému Belchatówu set

5. 11. 2014 20:30
Volejbalisté Českých Budějovic v prvním kole Ligy mistrů prohráli doma s favorizovaným polským Belchatówem 1:3 po setech 20:25, 25:22, 17:25 a 19:25.
Tým Jana Svobody držel naději na obrat, nakone však uhrál jen set
Tým Jana Svobody držel naději na obrat, nakone však uhrál jen set | Foto: cev.lu

České Budějovice - Volejbalisté Českých Budějovic v prvním kole Ligy mistrů prohráli doma s favorizovaným polským Belchatówem 1:3 po setech 20:25, 25:22, 17:25 a 19:25. Další zápas je čeká za dva týdny na palubovce Innsbrucku.

V bouřlivé atmosféře před téměř dvěma tisíci diváků měli hosté od začátku převahu. V prvním setu stále vedli, ale Jihočeši bojovali a nevzdávali se.

Ani druhý set nechtěl Belchatów podcenit, i proto zůstal na hřišti nejlepší hráč nedávného MS Mariusz Wlazly, který dělovým podáním a tvrdým útokem narušoval pohodu v budějovickém týmu. Stejnou mincí ale oplácel i Jihostroj. Hrdinou prostřední části setu byl především Kriško. Při Habrově podání se domácí dostali poprvé v zápase do vedení (16:13) a po výborném výkonu vybojovali koncovku druhého setu, když zablokovali tvrdou smeč Wlazleho.

Českým šampionům se podařilo nahlodat sebevědomí hráčů Belchatówa, Poláci se však v druhé polovině třetího setu přeci jen zkoncentrovali, přitvrdili na podání, zlepšili příjem a předvedli řadu pěkných kombinací na síti. V této chvíli se naplno ukázala jejich herní převaha.

Domácí chtěli v zápase bodovat a bojovali, ale na rozjetého favorita to bylo málo. "Jsem moc spokojený s naší hrou. Dokázali jsme zvednout těžké balony. Výměny zvedaly lidi ze sedadel, pro diváky volejbal hrajeme," řekl trenér Jan Svoboda, jenž se musel obejít bez zraněných smečařů Tomáše Fily a Petra Michálka. "Snažili jsme se soupeře tlačit servisem, škoda třetího setu, kdy se nám trochu přestalo dařit. Bojovali jsme, divákům se ale snad utkání líbilo," uvedl smečař Petr Šulista.