Z Bryantovy střední školy ukradli památeční předměty

ČTK ČTK
6. 2. 2017 17:39
Ze střední školy Lower Merion v Pensylvánii bylo ukradeno několik předmětů připomínajících bývalého slavného studenta Kobeho Bryanta. Dosud neznámí zloději si odnesli basketbalistův dres, několik párů podepsaných bot, trofej a síťku z vítězného státního šampionátu. Památeční předměty zmizely z vitríny před školní tělocvičnou, která nese Bryantovo jméno. Podle představitelů školy nemají ukradené věci prakticky žádnou finanční hodnotu. "Ten dres je jen replika, na škole v něm nehrál. A nechápu, co si člověk počne s trofejí za vítězství ve státním šampionátu. Pro nás jsou ale ty předměty důležité," uvedl pro web philly.com jeden z představitelů školy a někdejší Bryantův spolužák Doug Young.
Kobe Bryant.
Kobe Bryant. | Foto: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 48 minutami

Poslední pozvánku na olympijský turnaj hokejistů v Pekingu obdržel David Musil

Posledním pětadvacátým hokejistou nominovaným do reprezentačního týmu pro olympijský turnaj v Pekingu je obránce David Musil z extraligového Třince. Ve výběru generálního manažera Petra Nedvěda a kouče Filipa Pešána tak aktuálně figurují tři brankáři, osm zadáků a 14 útočníků. Svaz o obsazení posledního volného místa informoval v tiskové zprávě.

Osmadvacetiletý Musil, jenž ve čtyřech zápasech okusil v minulosti i NHL, obléká dres Ocelářů od roku 2017, kdy se vrátil ze zámoří. S Třincem vyhrál dva mistrovské tituly. V reprezentačním dresu už má odehráno 47 zápasů, zúčastnil se dvou posledních odehraných mistrovství světa v letech 2019 a 2021.

"David je zkušený obránce, kterého máme prověřeného a v reprezentaci odvádí spolehlivé výkony," uvedl generální manažer Nedvěd. "Pasuje do role, pro kterou s ním počítáme. Není tajemstvím, že s trenéry jsme uvažovali i o Ladislavu Šmídovi. Nakonec jsme se s ním shodli, že přestávka kvůli operaci byla přece jenom příliš dlouhá a že je škoda, že se na led nemohl vrátit dříve. Sám řekl, že přemýšlí i o tom, zda by to bylo férové vůči dalším hráčům," dodal Nedvěd.

Minulý týden ve čtvrtek ohlášená nominace ještě nemusí být konečná. Uzavře se definitivně v pondělí, pak už jsou změny možné jen ze zdravotních důvodů. Vzhledem k okolnostem spojeným zejména s pandemií koronaviru čítá seznam náhradníků 30 jmen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy