Bryant hrál jako zamlada a 31 body dotáhl Lakers k výhře

23. 12. 2015 8:33
Kobe Bryant
Kobe Bryant | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Los Angeles Lakers smazali v úterním utkání NBA na hřišti Denveru ztrátu 21 bodů a zvítězili 111:107. Kobe Bryant k výhře pomohl 31 body a navíc v obraně přibrzdil rozjetého Willa Bartona.

Náhradník Barton nastřílel v prvním poločase 23 bodů a Denver v jednu chvíli vedl 64:43. Lakers se však zlepšili a dokázali zápas otočit. Bryant, který nastoupil po jednozápasové absenci kvůli problémům s ramenem, 31 body vyrovnal své sezonní maximum.

"Barton si s námi v první půli dělal, co chtěl. Zeptal jsem se Kobeho, jestli ho nechce bránit. On řekl, že jasně, že ho zmákne. A pak mu dovolil jen dva body, to je prostě úžasné," řekl po utkání nadšený trenér Lakers Byron Scott.

Sedmatřicetiletý Bryant se po bídném vstupu do sezony zlepšil a v prosinci podává dobré výkony. Novináři se ho proto po utkání v Denveru ptali, zda nechce přehodnotit své rozhodnutí o konci kariéry. "Vůbec. Ani trochu o tom nepřemýšlím," uvedl Bryant.

Obrat se povedl i hráčům Detroitu, kteří porazili Miami 93:92, přestože prohrávali až o 18 bodů. Pistons přestříleli soupeře na trojky 15:4. Vítěznou střelu trefil Kentavious Caldwell-Pope 55 sekund před koncem.

Ve skvělé formě hraje DeMar DeRozan, který 28 body dovedl Toronto k výhře v Dallasu. Raptors ovládli první čtvrtinu 32:16, v utkání ani jednou neprohrávali a zvítězili 103:99.

NBA:

Denver - LA Lakers 107:111, Miami - Detroit 92:93, Philadelphia - Memphis 90:104, Toronto - Dallas 103:99.