Nejdřív trápení, pak bronzová euforie. Takhle Sluková s Hermannovou sprchovaly soupeřky šampaňským

Barbora Hermannová napájela Nizozemky
České plážové volejbalistky Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová si na mistrovství Evropy v plážovém volejbale prožily hodně zvláštní příběh.
Los je jako nasazené dvojky poslal do Rotterdamu, do stejnojmenné lodi, pod kterou měly odehrát tři zápasy základní skupiny.
Kdo ví, jestli to bylo spletitými uličkami a tmavými kajutami, nebo kvůli dozvukům náročného programu na předchozích turnajích, českým jedničkám se během tří dnů nepodařilo v písku pod palubou najít ideální formu.
V přístavním městě sice po boji porazily Francouzky, poté celkem jednoznačně Slovenky, ale na domácí Nizozemky už nestačily a ve skupině zůstaly druhé.
Foto: Milan Kammermayer
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch, Milan Kammermayer
24. 7. 2018 6:05
Podívejte se na obrázky z mistrovství Evropy v plážovém volejbale, ze kterého vezou Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová bronzové medaile.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při explozi bomby v Afghánistánu zahynuli nejméně tři lidé

Při koordinovaném útoku radikálů z hnutí Tálibán na policejní základnu na východě Afghánistánu zahynuli nejméně tři lidé a dalších zhruba 30 bylo zraněno. Oznámily to podle agentury Reuters místní úřady. Afghánské ministerstvo vnitra předtím informovalo o explozi výbušnin nastražených v automobilu u policejní základny.

Šéf zdravotnické služby v provincii Chóst Habíb Šáh Ansárí řekl, že do nemocnice byla dosud převezena tři těla a na 30 zraněných z řad civilistů i vojáků. Mluvčí afghánského ministerstva vnitra Tarik Aran předtím prohlásil, že explodovalo vozidlo plné výbušnin poblíž základny patřící zvláštním policejním silám a že po útoku byli zabiti nejméně čtyři útočníci. Další dva v době sdělení ještě odolávali vládním oddílům. Na místě se rozpoutala přestřelka.

Útok se odehrál v době, kdy v Kataru od září pokračují rozhovory mezi afghánskou vládou a hnutím Tálibán o budoucnosti asijské země. Rozhovory, které mají vést ke snížení napětí v Afghánistánu, zatím nepřinesly konkrétní výsledky.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Americký Senát schválil nominaci Barrettové do nejvyššího soudu

Americký Senát hlasy republikánské většiny schválil nominaci Amy Coneyové Barrettové do funkce soudkyně nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura Reuters. Je to týden před prezidentskými volbami velký úspěch prezidenta Donalda Trumpa, který ji nominoval. Jeho kandidátka posílí konzervativní většinu v devítičlenném tribunálu v poměru šesti ku třem.

Senátoři hlasovali v pondělí pozdě večer téměř výhradně podle stranické příslušnosti. Pro Coneyovou Barrettovou se jich vyslovilo 52, proti její nominaci bylo 48 členů horní komory amerického Kongresu. Proti hlasovala jediná republikánská zástupkyně - senátorka za stát Maine Susan Collinsová, která už dříve uvedla, že nemá nic proti kvalifikaci navržené kandidátky, ale nemyslí si, že je vhodné hlasovat o jejím schválení před volbami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy