Brněnští Draci vyhráli Evropskou ligu

Ján Jabrocký
27. 7. 2016 10:49
V pondělí a úterý odehráli Draci Brno poslední zápasy Evropské ligy proti Regesburgu. Po výhrách 7-1 a 7-5 se můžou radovat z historického prvenství v této soutěži.
Jason Jarvis
Jason Jarvis | Foto: Pavel Kvarda

Brno - Brněnští Draci před posledními zápasy Evropské ligy proti Regensburgu  věděli, že jim k ovládnutí Evropské ligy stačí jediná výhra a pro tu si dokráčeli hned v pondělním zápase.

Ten se sice zpočátku pro ně nevyvíjel nejlépe, když se německý celek dostal do vedení 1-0. Jenže v šesté směně Draci nejdříve zásluhou sebeobětujícího odpalu Michala Ondráčka vyrovnali, aby následně uzdravený Petr Čech stáhl další dva body devatenáctinásobného mistra republiky.

Na tento atak již domácí nenašli odpověď a Draci se po výhře 7:1 mohli těšit z historického triumfu v Evropské lize.

"Soupeř začal s pomalým nadhazovač, který nám dělal potíže,“ řekl po zápase pro Draci TV Petr Čech. „"á jsem byl hodně nažhavený, protože Regensburg je můj bývalý tým. Trefil jsem dobře dva míče a jsem za to rád. Naši nadhazovači byli výborní, obrana hrála výborně a skončilo to výhrou.“

Druhý zápas již byl pouze povinností a pro oba celky také vítanou přípravou. Brněnští se chystají na semifinále baseballové extraligy s Ostravou a německá soutěž bude mít pauzu kvůli Zápasu hvězd baseballové bundesligy.

Z počátku bylo proti počasí a vytrvalý déšť posunul začátek utkání o více než dvě hodiny. Toto zdržení evidentně lépe vyhovovalo hráčům z moravské metropole, kteří šli od začátku zápasu za vítězstvím. Regensburg dokázal utkání zdramatizovat v samotném závěru, ale stačilo to jen na zmírnění skóre na konečných 7:5.

Brno tak letos suverénně ovládlo Evropskou ligu, když prohrálo pouze dvakrát. Také v individuálních statistikách najdeme na prvním místě brněnské hráče. Martin Schneider se s padesátiprocentní úspěšností odpalů stal jednoznačně nejlepším pálkařem soutěže. Jason Jarvis stlačil průměr obdržených bodů na 0,48, což mu zajistilo první příčku mezi nadhazovači. Na druhém místě se umístil jeho spoluhráč Radim Chroust, který byl jen o chlup horší s průměrem 0,68.

 

Právě se děje

Další zprávy