reklama
 
 

Březina upadl při čtverném salchowu a v Japonsku je zatím devátý, mistr světa Hanju se zranil

10. 11. 2017 15:26
Český krasobruslař Michal Březina při druhém startu v seriálu Grand Prix nenavázal na výkon z Kanadské brusle a v Japonsku mu po krátkém programu patří devátá příčka.

Ósaka - O lepší umístění po úvodní části NHK Trophy připravil Michala Březinu zejména pád při čtverném salchowu. Krátký program při absenci zraněného domácího favorita Juzurua Hanjua vyhrál devětadvacetiletý Rus Sergej Voronov.

Zatímco v Kanadě před dvěma týdny Březina v krátkém programu i volné jízdě úspěšně zvládl čtverný skok, tentokrát ho tento prvek zradil. Po trojitém lutzu navíc v kombinaci zařadil jen dvojitý toeloop místo trojitého, což znamenalo další ztrátu. Za krátký program tentokrát dostal 76,24 bodu, v Kanadě dostal známku o více než čtyři body lepší.

Ve skvělé formě se dnes ukázal bronzový medailista z ME 2015 Voronov, který se v uplynulých dvou letech neprobojoval do ruské reprezentace pro vrcholné akce. Za výborný krátký program se čtverným toeloopem v kombinaci dostal 90,06 bodu a má více než čtyřbodový náskok před trojicí pronásledovatelů.

Momentálně nejlepší krasobruslař světa Hanju spadl během tréninku při čtverném lutzu a bude závodit s časem, aby mohl být na olympiádě v Pchjončchangu ve vrcholné formě. Samotný krasobruslař neupřesnil diagnózu, podle japonského svazu má v pravém kotníku poraněné vazy.

"Podle výsledků vyšetření a na rady lékařů jsem NHK Trophy vzdal. Teď mě čeká léčení a budu se snažit připravit na domácí šampionát," uvedl dvaadvacetiletý krasobruslař v prohlášení. Mistrovství Japonska je na programu těsně před Vánoci po finále Grand Prix v Nagoji.

Suverenitu v ženské kategorii potvrdila úřadující mistryně světa Jevgenija Medveděvová, která o jedinou setinu nedosáhla na osmdesát bodů. Průběžně druhé Carolině Kostnerové z Itálie odskočila o více než pět bodů. Kostnerová věnovala dnešní vystoupení dvěma mladým italským krasobruslařkám, které zahynuly při autonehodě při návratu ze závodu.

Na průběžné třetí místo se při premiéře mezi seniorkami prosadila šestnáctiletá Ruska Polina Curská, loňská vítězka olympijských her mládeže.

Na druhou výhru v letošní Grand Prix útočí také úřadující mistři světa v kategorii sportovních dvojic Suej Wen-ťing a Chan Cchung z Číny, kteří po krátkém programu vedou.

Závod seriálu Grand Prix v krasobruslení NHK Trophy v Ósace (Japonsko) - po krátkém programu:

Muži: 1. Voronov (Rus.) 90,06, 2. Byčenko (Izr.) 85,52, 3. Brown (USA) 85,36, …9. Březina (ČR) 76,24.

autor: ČTK | 10. 11. 2017 15:26

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama