Březina na Kanadské brusli ve volné jízdě zabral a polepšil si na celkové čtvrté místo

30. 10. 2016 9:48
Krasobruslař Michal Březina byl po krátkém programu klasifikován až na 9. místě, ale zásluhou povedené volné jízdy si polepšil na čtvrtou pozici.
ME v krasobruslení 2016: Michal Březina
ME v krasobruslení 2016: Michal Březina | Foto: Reuters

Mississauga - Krasobruslař Michal Březina obsadil na Kanadské brusli čtvrté místo. Po krátkém programu byl až devátý, ale díky volné jízdě si výrazně polepšil. Zvítězil trojnásobný mistr světa Kanaďan Patrick Chan, i když ve volné jízdě upadl při čtverném skoku.

Březina dostal za své sobotní vystoupení 157,06 bodu, což mu vyneslo čtvrté místo ve volných jízdách a posun na stejnou příčku v celkovém pořadí. Za svým osobním rekordem ve volné jízdě z mistrovství Evropy v roce 2013 zaostal zhruba o 6,5 bodu.

Volné jízdy ovládl olympijský vítěz Juzuru Hanju z Japonska a poskočil ze čtvrtého místa na druhé za Chana, s kterým nakonec prohrál o necelé čtyři body. Domácí favorit předvedl ze tří čtverných skoků, které má ve své ambiciózní nové volné jízdě, pouze ten první. Při druhém upadl a třetí zjednodušil na trojitý skok.

Mezi ženami zvítězila mistryně světa a Evropy Jevgenija Medveděvová z Ruska. V soutěži tanečních párů triumfovali Kanaďané Tessa Virtueová a Scott Moir, kteří se představili na první významné akci od zisku stříbra na olympijských hrách v Soči. Kategorii sportovních dvojic ovládli navzdory pádu další domácí reprezentanti Meagan Duhamelová a Eric Radford.

Kanadská brusle v Mississauze, závod seriálu Grand Prix v krasobruslení:

Muži: 1. Chan (Kan.) 266,95, 2. Hanju (Jap.) 263,06, 3. Reynolds (Kan.) 245,06, 4. Březina (ČR) 227,42.

Ženy: 1. Medveděvová (Rus.) 220,65, 2. Osmondová (Kan.) 206,45, 3. Mijaharaová (Jap.) 192,08.

Sportovní dvojice: 1. Duhamelová, Radford (Kan.) 218,30, 2. Jü Siao-jü, Čang Chao (Čína) 202,08, 3. Ilyushechkinová, Moscovitch (Kan.) 190,22.

Taneční páry: 1. Virtueová, Moir (Kan.) 189,06, 2. Chocková, Bates (USA) 188,24, 3. Gillesová, Poirier (Kan.) 182,57.