Brazilci dominují futsalu, ve finále MS porazili Španěly

18. 11. 2012 16:05
Kanárci obhájili titul získali pátý triumf ze sedmi dosavadních mistrovství světa.
Brazilci stále vládnou světu futsalu.
Brazilci stále vládnou světu futsalu. | Foto: Reuters

Bangkok - Brazilští futsalisté obhájili titul mistrů světa a získali pátý titul ze sedmi dosavadních šampionátů. V dnešním finále v Bangkoku porazili stejně jako před čtyřmi roky Španělsko 3:2 po prodloužení. Rozhodující gól dal dvacet vteřin před koncem Neto. Španělé hráli páté finále MS v řadě a potřetí odešli poraženi.

Souboj tradičních rivalů, kteří se ve finále utkali už počtvrté, byl podle očekávání velmi vyrovnaný. Brazílie se ujala vedení poté, co se Neto trefil po rychle rozehraném rohu. Jenže Španělé dokázali zápas rychle otočit dvěma góly rovněž ze standardních situací.

Čtyři minuty před koncem se prosadil legendární Falcao, který startoval už na čtvrtém šampionátu, a zařídil prodloužení. Když už se zdálo, že budou muset podobně jako před čtyřmi roky rozhodnout penalty, předvedl parádní akci Neto. U levé postraní čáry si přehodil soupeře a tvrdou ranou o tyč zařídil Brazílii triumf.

Bronzovou medaili obhájila Itálie, která v boji o třetí místo porazila Kolumbii 3:0. Nejlepším střelcem turnaje se s devíti góly stal Eder Lima, brazilský rodák reprezentující Rusko.