Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
11. 10. 2011 14:40
Štěpánek - Čang Ce (Čína) 6:3, 6:3
Berdych se Štěpánkem se v září postarali o záchranu ve Světové skupině. Nyní budou hrát proti sobě | Foto: Czech Davis Cup Team

Šanghaj - Druhé kolo turnaje Masters v Šanghaji s dotací 3,240.000 dolarů svede dohromady oba parťáky z českého daviscupového týmu - Tomáše Berdycha a Radka Štěpánka.

Postaral se o to dvaatřicetiletý Štěpánek, který v prvním kole porazil dvakrát 6:3 domácího tenistu Čang Ce, který je na žebříčku ATP až na 307. místě.

O šest let mladší Berdych, který v neděli triumfoval na turnaji v Pekingu, měl v 1. kole volný los.

A aby toho nebylo málo, oba spolu ještě v úterý večer tamního času nastoupili k prvnímu kolu čtyřhry proti Eriku Butoracovi z USA a Jeanu-Julienu Rojerovi z Nizozemských Antil. Deblovým specialistům však podlehli po setech 6:7, 6:4 a 7:10.

Skvělý Berdych. Udolal Čiliče a po dvou letech má titul
Tenisové žebříčky: Kvitová je čtvrtá, Berdych už sedmý
FOTO Peking patří Berdychovi. Česká jednička má trofej

Oba hráči se tak proti sobě postaví v soutěžním zápase po pěti a půl roce. V únoru 2006 na turnaji v Marseille vyhrál ve dvou setech Štěpánek, jemuž v aktuální pořadí žebříčku ATP patří 26. příčka.

V říjnu 2005 naopak v semifinále turnaje Masters v Paříži zvítězil Berdych, jenž se nedělním triumfem na turnaji v Pekingu posunul na sedmé místo ve světovém rankingu.

Vypadl naopak poražený finalista z Pekingu Chorvat Marin Čilič, kterému po nedělním zápase s Berdych pravděpodobně došly síly a překvapivě ve dvou setech podlehl Španělovi Ramosi-Vinolasovi.

Do druhého kola postoupily Cetkovská i Šafářová

Do druhého kola postoupila na turnaji v Osace i Petra Cetkovská, která porazila domácí Kimiko Dateovou-Krummovou po setech 6:2 a 7:6.

V dalším zápase se čtvrtá nasazená a 32. tenistka žebříčku WTA střetne s další domácí hráčkou Erikou Semaovou.

Do druhého kola postoupila na turnaji v Linci i Lucie Šafářová. Po setech 6:3, 4.6 a 6:3 porazila svou krajanku Ivetu Benešovou a ve druhém kole se utká s vítězkou duelu mezi Němkou Lisickou a Italkou Briantiovou.

Šanghaj - dvouhra - 1. kolo:

Štěpánek - Čang Ce (Čína) 6:3, 6:3, F. López (Šp.) - Tipsarevič (9-Srb.) 7:6 (7:2), 7:6 (7:3), Melzer (14-Rak.) - Ljubičič (Chorv.) 6:4, 6:2, Nišikori (Jap.) - Haase (Niz.) 0:6, 7:5, 7:6 (7:5), Tursunov (Rus.) - Bellucci (Braz.) 6:7 (5:7), 6:4, 7:5, Harrison (USA) - Troicki (11-Srb.) 6:3, 6:3, Dolgopolov (12-Ukr.) - Kubot (Pol.) 6:4, 7:6 (8:6), Bogomolov (USA) - Granollers (Šp.) 6:2, 6:3, Ramos (Šp.) - Čilič (Chorv.) 6:3, 6:4, Raonic (Kan.) - Llodra (Fr.) 6:7 (2:7), 6:2, 7:6 (7:5).

Dvouhra - 2. kolo:

Tomic (Austr.) - Fish (5-USA) 4:6, 6:1, 6:4, Almagro (7-Šp.) - Robredo (Šp.) 7:5, 6:3, Simon (8-Fr.) - Montaňés (Šp.) 6:1, 6:1, Roddick (10-USA) - Dimitrov (Bulh.) 7:6 (7:3), 7:5, Wawrinka (13-Švýc.) - Young (USA) 6:7 (5:7), 7:6 (7:2), 6:2, Mayer (15-Něm.) - Nalbandian (Arg.) 6:3, 6:4.

Čtyřhra - 1. kolo:

Butorac, Rojer (USA/Niz. Antily) - Berdych, Štěpánek 7:6 (7:4), 4:6, 10:7.

Osaka - dvouhra - 1. kolo:

Cetkovská (4) - Dateová-Krummová (Jap.) 6:2, 7:6 (7:2), Stosurová (1-Austr.) - Lertcheewakarnová (Thaj.) 6:3, 3:6, 7:5, Kerberová (3-Něm.) - Naraová (Jap.) 6:2, 6:1, Gajdošová (5-Austr.) - Nakamuraová (Jap.) 6:0, 6:1, Moritaová (Jap.) - Čang Šuaj (Čína) 7:6 (7:3), 6:2, Čeng Ťie (Čína) - Z. Kučová (SR) 6:1, 6:1, Govorcovová (Běl.) - Chan Yung-žan (Tchaj-wan) 6:1, 2:6, 6:4, Semaová (Jap.) - Minellaová (Luc.) 6:3, 6:3, Švedovová (Kaz.) - Aojamaová (Jap.) 6:2, 6:0.

Linec - dvouhra - 1. kolo:

Šafářová - Benešová 6:3, 4:6, 6:3, Cibulková (7-SR) - Baltachaová (Brit.) 4:6, 7:6 (7:3), 1:0 skreč, Keothavongová (Brit.) - Makarovová (Rus.) 6:4, 6:1, Rodinová (Rus.) - Rybáriková (SR) 6:3, 2:1 skreč.