Bratranci Škantárové vyhráli po olympiádě i SP v Tróji, Karlovský s Jáněm berou bronz

4. 9. 2016 13:05
Slovenští deblkanoisté Ladislav a Peter Škantárové vyhráli závod Světového poháru v Tróji. Ondřej Karlovský a Jakub Jáně obsadili třetí místo. České kajakářky ve finále propadly.
Ladislav a Peter Škantárové
Ladislav a Peter Škantárové | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Deblkanoisté Ondřej Karlovský a Jakub Jáně obsadili třetí místo na Světovém poháru ve vodním slalomu v Praze. Tomáš Koplík s Jakubem Vrzáňem dojeli na kanálu v Troji šestí, olympionici Jonáš Kašpar a Marek Šindler nepostoupili do finále.

Díky čisté jízdě vyhráli olympijští vítězové Ladislav a Peter Škantárové ze Slovenska, druzí byli Němci Robert Behling a Thomas Becker. Karlovský a Jáně s dvěma doteky na brankách ztratili na slovenské bratrance 5,53 sekundy.

Veronika Vojtová skončila jako nejlepší z českých kajakářek v Praze čtvrtá. Mistryně světa Kateřina Kudějová obsadila na kanálu v Troji šesté místo, Karolína Galušková byla ve finále poslední desátá. Zvítězila Němka Ricarda Funková.

Vítězka sobotního exhibičního kajak crossu Vojtová zajela jako jediná z desítky finalistek čistou jízdu bez penalizace. Na stupně vítězů to však nestačilo, na třetí místo ztratila téměř sekundu. Funková vyhrála díky suverénně nejrychlejší jízdě i s šesti trestnými sekundami.

Olympionička Kudějová si připsala dva šťouchy, především se však stejně jako v Riu musela do jedné branky vracet. Galušková branku vůbec neprojela a společně s dalšími šesti doteky byla ve finále beznadějně poslední.

Světový pohár ve vodním slalomu v Praze - finále:

Muži:

C2: 1. L. Škantár, P. Škantár (SR) 108,29 (0 tr. sekund), 2. Behling, Becker (Něm.) -2,66 (2), 3. Karlovský, Jáně -5,53 (4), ...6. Koplík, Vrzáň -12,42 (6), 14. Kašpar, Šindler (všichni ČR) vyřazeni v semifinále.

Ženy:

K1: 1. Funková (Něm.) 108,59 (6), 2. Satilaová (Braz.) -2,16 (4), 3. Terčeljová (Slovin.) -2,78 (6), 4. Vojtová -3,72 (0), ...6. Kudějová -8,29 (4), 10. Galušková -65,92 (62), 27. Š. Hilgertová (všechny ČR) vyřazena v semifinále.