Šok pro americkou legendu. Její bratr údajně zastřelil tři lidi, hrozí mu trest smrti

jšk
30. 8. 2019 16:14
Policie v Ohiu obvinila čtyřiadvacetiletého Tevina-Bilese Thomase z trojnásobné vraždy během novoroční party v Clevelandu. Údajný střelec je bratrem jedné z nejúspěšnějších sportovních gymnastek historie Simone Bilesové.
Bilesová je jednou z hvězd amerického sportu
Bilesová je jednou z hvězd amerického sportu | Foto: Reuters

Je veselá, energická a mimořádně úspěšná. Přestože je jí teprve dvaadvacet let, ve své sbírce má čtyři zlaté medaile z olympijských her a současně je jedinou ženou, která získala čtrnáct titulů mistryně světa.

Zatímco ve sportovním světě drobná Afroameričanka září jako kometa, její osobní život provází jedna tragédie za druhou. Minulý rok přiznala, že byla jednou z mnoha, které zažily sexuální zneužívání od doktora Larryho Nassara. Zvrhlý lékař byl obviněn, že pod zástěrkou lékařské péče sexuálně zneužil víc než 140 žen a dívek, a loni ho soud v Michiganu poslal do vězení.

Další rána dopadla na Bilesovou nyní. Její bratr Tevin Biles-Thomas byl obviněn z trojnásobné vraždy, přičemž zatčen byl přímo v areálu armádní základny Fort Stewart v Georgii, jelikož je aktivním příslušníkem amerických ozbrojených sil.

Tragický incident se odehrál v posledních minutách loňského roku na silvestrovské party v Clevelandu. Čtyřiadvacetiletý bratr olympijské šampionky údajně byl součástí skupiny, která se chtěla na večírek dostat, aniž by byla pozvána. Hádka nakonec přerostla v násilný střet a po střelbě zůstali na místě tři mrtví: mladíci ve věku 19, 21 a 23 let.

Ohiská policie přiznala, že nebylo jednoduché posbírat svědectví a důkazy, které by Bilese-Thomase identifikovaly jako střelce a poslaly ho před soudní tribunál. 

"Případ je postaven na mimořádné vytrvalosti detektivů oddělení vražd clevelandské policie. Právě díky jejich tvrdé práci můžeme začít hledat spravedlnost pro oběti masakru," prohlásil okresní státní zástupce Michael O’Malley.

Pokud bude uznán vinným z vraždy prvního stupně, hrozí Bilesovi-Thomasovi trest smrti. Ohio přitom patří mezi americké státy, které mají hrdelní trest nejen ve své legislativě, ale také jej aktivně vykonává.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Hackeři napadli systém veřejné správy. Útoku čelila Praha i ministerstvo práce

Systém veřejné správy napadli ve čtvrtek hackeři. O masivním kybernetickém útoku informuje na Twitteru pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti), data magistrátu podle něj nebyla poškozena. Jedním z cílů bylo i ministerstvo práce a sociálních věcí, potvrdila serveru SeznamZprávy ministryně Jana Maláčová (ČSSD). Také podle ní se útočníkům nepovedlo data ukrást či vyřadit systémy ministerstva. Vyjádření Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) redakce zjišťuje.

"Došlo k masivnímu kybernetickému útoku na systémy veřejné správy. Magistrátní servery útok přežily. Byla provedena odstávka pro okamžitou bezpečnostní záplatu na emailový systém," uvedl Hřib na Twitteru. Dodal zároveň, že díky uchovávání více kopií dat najednou se na magistrátu data nepoškodila. Magistrát incident nahlásil na NÚKIB.

Hackeři se podle serveru SeznamZprávy zaměřili i na ministerstvo práce. "Ano, mohu tuto informaci potvrdit. Více ale věc komentovat nebudu," řekla serveru Maláčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy