Boxerský šampion bojuje o život. Při nehodě vyletěl z ferrari, neměl zapnutý pás

10. 10. 2019 17:40
Jeden z nejlepších boxerů světa Errol Spence Jr. je ve velmi vážném stavu v nemocnici poté, co v autě nepřipoutaný havaroval ve vysoké rychlosti.

K nehodě došlo sedm minut před třetí hodinou ranní v centru Dallasu. "Vůz ferrari jedoucí vysokou rychlostí přejel střední pás do protisměru, několikrát se převrátil, přičemž byl z auta vymrštěn řidič, který nebyl připoután bezpečnostním pásem," uvedla v prohlášení policie v Dallasu.

Na televizních záběrech je vidět zničený vrak luxusního vozu, boxer byl ve velmi vážném stavu převezen do nemocnice, kde zůstává na jednotce intenzivní péče.

Reportáž televize CBS z místa nehody:

Několik desítek minut před osudnou nehodou umístil Spence, otec dvou malých dcer, na svůj Instagram video, jak se s přáteli dobře baví v jednom z nočních klubů.

Devětadvacetiletý rodák z New Yorku je jednou z největších současných hvězd boxu. Jako amatér vyhrál třikrát v řadě americký šampionát a Spojené státy reprezentoval i na olympijských hrách v Londýně v roce 2012. Pod pěti kruhy tehdy dokráčel do čtvrtfinále.

Dařilo se mu i po přestupu mezi profesionály, z dosavadních 26 zápasů ani jeden neprohrál, v 21 z nich vyhrál k.o. V květnu 2017 získal ve welterové váze pás šampiona organizace IBF, před čtrnácti dny přidal titul federace WBC, když v Los Angeles porazil na body obhájce Shawna Portera.

"Ať jsi brzo v pořádku, šampione. Myslím na tebe a přeju ti rychlé a úplné uzdravení," napsal Spenceovi britský mistr světa Kell Brook, jehož Američan zdolal v roce 2017.

před 5 hodinami

Vaclík pomohl Seville k výhře nad Levante čistým kontem

Fotbalisté Sevilly zvítězili v utkání 9. kola španělské ligy nad Levante 1:0. Čistým kontem k tomu přispěl český brankář Tomáš Vaclík.

Jediný gól utkání, ve kterém měla domácí Sevilla navrch, vstřelil čtyři minuty před koncem Luuk de Jong. Vaclík, na kterého šly čtyři střelecké pokusy, si připsal už čtvrtou nulu z devíti ligových startů.

San Sebastian po dvou ligových prohrách zvítězil nad Betisem Sevilla 3:1 a posunul se na čtvrté místo. Utkání však nezačal ideálně, od 12. minuty prohrával. Ještě do přestávky skóre otočil, po vlastní brance Javiho Garcíi z 22. minuty se o čtrnáct minut později trefil Willian José. Zisk tří bodů pro domácí stvrdil v 58. minutě Portu.

Athletic Bilbao pouze remizoval s Valladolidem 1:1. Za domácí pálil v 33. minutě Iňaki Williams, Valladolid vyrovnal v 71. minutě díky vlastnímu gólu Iňiga Martíneze.