Tvrdé rány, dominance i dojetí. Tak se česká boxerka Bytyqi stala mistryní světa WBC

Podívejte se, jak česká boxerka dokráčela k titulu.
Bytyqi si proti Castleové, soupeřce starší o čtyřiadvacet let, připsala čtrnáctkou výhru v profiringu a je i nadále neporažená.
Castleová, bývalá mistryně světa v thajském boxu, jež se v ringu představila po čtyřech letech, podruhé prohrála.
"Je to silné. To, že jsem mistryně světa, zní neuvěřitelně a stále tomu nemůžu uvěřit," řekla dojatá Bytyqi s připnutým mistrovským pásem. "Je nádherný a držet ho budu ještě dlouho. Myslím, že dnes s ním půjdu i spát," pousmála se.
Ústecká rodačka, která má kosovské kořeny, duelu jednoznačně dominovala, což potvrdili i všichni rozhodčí.
Foto: ČTK
ČTK Sport ČTK, Sport
23. 9. 2018 14:34
Boxerka Fabiana Bytyqi se stala mistryní světa organizace WBC v lehké minimuší váhové kategorii, Britku Denise Castleovou porazila v Ústí nad Labem jednoznačně 3:0 na body. Dvaadvacetiletá česká reprezentantka měla po celý desetikolový duel převahu a nakonec vyhrála 100:90, 99:91, 100:90.
 

Právě se děje

před 36 minutami

Schodek rozpočtu se může přiblížit půl bilionu korunám, připustila Schillerová

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) připustila, že schodek státního rozpočtu se letos může přiblížit 500 miliardám korun. Nevyloučila to, že požádá Sněmovnu o další zvýšení schodku. Řekla to ve středu v České televizi. Naposledy Sněmovna souhlasila se zvýšením schodku na 300 miliard korun 22. dubna. Před pandemií koronaviru byl schodek rozpočtu letos naplánován na 40 miliard korun.

Nejvyšší deficit doposud měl rozpočet za rok 2009 kvůli dopadům světové hospodářské krize, a to přes 192 miliard korun.

Ke konci května skončilo hospodaření státu schodkem 157,4 miliardy korun z dubnového schodku 93,8 miliardy korun. Květnový výsledek je tak nejhorší od vzniku ČR.

Zdroj: ČTK
Další zprávy