Obhájkyně Bytyqi by ráda odvetu s Vargasovou, klidně za ní pojede do Mexika

ČTK ČTK
1. 12. 2019 12:00
Fabiana Bytyqi po úspěšné obhajobě titulu mistryně světa organizace WBC vyhlíží odvetu s mexickou boxerkou Maríí Soledad Vargasovou, s níž na jaře vybojovala pouze remízu.
Fabiana Bytyqi
Fabiana Bytyqi | Foto: ČTK

V sobotu v Kladně nejlepší česká profesionální boxerka udržela mistrovský pás v lehké minimuší váhové kategorii přesvědčivěji a porazila jinou Mexičankou Anu Arrazolaovou. Zájem o odvetu s Vargasovou avizovaly obě soupeřky už po dubnovém duelu.

"Byla bych ráda, kdyby k ní došlo. Myslím si, že každým zápasem dělám pokroky a i bych se lépe připravila. Už vím, co od ní očekávat, a myslím si, že i odveta by se vůči ní hodila. Pořád tak nějak počítám s tím, že přijde," řekla Bytyqi novinářům poté, co v sobotu udržela v profiringu neporazitelnost.

Drobná boxerka s kosovskými kořeny má na kontě 16 zápasů, z toho 15 vítězství. Většinu utkání absolvovala v Česku, tentokrát by ale mohla jet i na půdu soupeřky. "Absolutně by mi nevadilo jet tam. Chviličku se ohřát u moře, být tam třeba týden," podotkla s úsměvem.

Rozhodne vyšší finanční nabídka. "Nechám to na týmu. Sama jsem zvědavá, co přijde. Už od začátku kariéry ale tak nějak počítám s tím, že jednou musí přijít doba, kdy vyjedu do ciziny," řekla Bytyqi, která spolupracuje s německou stájí SES manažera Ulfa Steinfortha.

Zkušenosti z předešlého zápasu s Vargasovou ale Bytyqi pomohly i v sobotu. "Byla jsem na mexický styl mnohem lépe připravená. Mexičanky jsou tvrdé, ale byla jsem připravená, ustála jsem to. Snažila jsem se snad poprvé v životě boxovat s odstupem," řekla svěřenkyně trenéra Lukáše Konečného.

Bytyqi se nechtěla pouštět do velkých výměn a neustále útočit. "Já jsem tlačivý boxer, ale když jsem většinou zkoušela jít do tlaku, tak se ona se mnou začala prát a nevycházelo to. I proto jsme už do zápasu šli s tím, že se budu snažit kolem ní tančit, hýbat se a snažit se ji zastavit, když ona vyrazí," nastínila taktiku.

Nakonec se bez velkých problémů vyrovnala i s obráceným gardem soupeřky. "Maličko jsem se s tím prala, nevycházelo mi všechno tak, jak jsme chtěla. Na vítězství to ale stačilo," řekla Bytyqi, která nakonec vyhrála 3:0 na body. Dva rozhodčí ale zápas ohodnotili těsným poměrem 96:94. "V ringu jsem si myslela, že ten rozdíl je větší, ale podívám se na video. Třeba to tak bylo," pokrčila rameny.

Klidnější průběh zápasu ale dokumentovala i počínání Konečného v rohu ringu. Zatímco před více než půlrokem v Ústí nad Labem byl hodně emotivní a cítil, že může přijít první porážka jeho svěřenkyně, tentokrát tak slyšet nebyl. "Celkově byl klidnější. Vycházela nám taktika, kterou jsme si nastavili, takže jsme nemuseli přemýšlet nad tím, jak ji čtyřikrát v zápase změnit," řekla.

 

Právě se děje

teď

Do boje o Senát se za ČSSD pustí šéf Motola Miloslav Ludvík

ČSSD posílá do boje o Senát v příštím roce v Praze 5 ředitele FN Motol a bývalého ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka. V pátek o tom rozhodlo předsednictvo ČSSD, píše dnešní Právo.

Ludvík, který by měl vyzvat současného senátora za obvod Václava Lásku (SEN 21), by se rád stal společným kandidátem ANO a ČSSD. Hnutí ANO však jeho kandidaturu ještě neposvětilo. Na jihu Čech bude lídrem pro krajské volby hejtmanka Ivana Stráská, dodává Právo.

O kandidatuře Ludvíka již v pátek informovaly Lidové noviny. Deník uvedl, že pražská ČSSD jeho jméno schválila v pondělí a ANO by se mělo jeho kandidaturou zabývat na některém z nejbližších zasedání.

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

KLDR provedla další test. Byl úspěšný, tvrdí

Severní Korea oznámila, že provedla "velice významný" test na základně Sohe, kterou v minulosti využívala k vynášení raket do vesmíru. Test se uskutečnil v pátek v noci a byl úspěšný, uvedla státní média bez dalších podrobností.

Nejnovější výzkumné poznatky v obranné sféře byly podle agentury KCNA využity k dalšímu posílení "spolehlivého jaderného odstrašování".

Podobné oznámení vydala Severní Korea už 8. prosince. Americký prezident Donald Trump tehdy na twitteru uvedl, že severokorejský vůdce Kim Čong-un riskuje. Jestliže podle něj bude pokračovat v nepřátelských krocích, ztratí "všechno".

Aktualizováno před 53 minutami

Dálnici D2 u Lanžhota směrem na Slovensko uzavřela nehoda

Na dálnici D2 u Lanžhota ve směru na Slovensko se nad ránem stala nehoda dodávky a nákladního auta a dálnice byla přes dvě hodiny neprůjezdná, nyní je již průjezdná alespoň jedním pruhem.

Policisté dopravu odkláněli na sjezdu na Břeclav přes město a přes Lanžhot. Nehoda si podle mluvčí záchranky vyžádala jen jedno lehké zranění, řekla její mluvčí Hedvika Kropáčková.

"Na místě jsme ošetřili jednoho muže s poraněnou rukou, jeho stav nevyžadoval ani převoz do nemocnice," doplnila Kropáčková. Podle mluvčího policie Petra Zámečníka se pravděpodobně řidič dodávky nevěnoval dostatečně řízení a zezadu narazil do nákladního auta s přívěsem. "Přívěs se překlopil na zem a dálnici zablokoval," popsal situaci.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Novozélandští potápěči hledají poslední dvě oběti sopky

Policejní potápěči znovu začali prohledávat vody blízko novozélandského ostrova White Island, kde v pondělí vybuchla sopka. Cílem je najít dvě zbývající těla obětí výbuchu, uvedla novozélandská policie. Nejméně jedno tělo bylo spatřeno ve vodě a záchranáři se v sobotu na ostrov nevrátí, uvedl server BBC.

V pátek se při vysoce rizikové operaci podařilo z ostrova dostat šest těl, která byla poslána k identifikaci do Aucklandu. Při erupci podle současných zpráv zemřelo 14 osob, kolem 20 osob zůstává v intenzivní péči v nemocnici kvůli těžkým popáleninám.

Další zprávy