Boxer Joshua podepsal smlouvu na dva duely ve Wembley

6. 7. 2018 10:46
Soupeři britského boxera Anthonyho Joshuy zatím nejsou známí. Pravděpodobně se ale utká s Alexandrem Povětkinem a Deontayem Wilderem.
Anthony Joshua vs. Carlos Takam (2017)
Anthony Joshua vs. Carlos Takam (2017) | Foto: Reuters

Londýn - Britský boxer Anthony Joshua, který drží mistrovské pásy profesionálních organizací IBF, WBA a WBO, podepsal smlouvu na dva zápasy s dosud neurčenými soupeři s provozovatelem londýnského stadionu Wembley. První se bude konat v září, druhý příští rok v dubnu. Oznámila to Joshuova promotérská společnost.

"Narodil jsem se a vyrostl na severu Londýna, mám ho v krvi. Příležitost boxovat na tomhle ikonickém stadionu přichází většinou jednou za život, takže je úžasné, že tu mohu znovu bojovat," řekl Joshua, který loni ve Wembley zdolal obhájce titulu Ukrajince Vladimira Klička.

Prvním soupeřem dosud neporaženého osmadvacetiletého Brita by měl být ruský vyzyvatel Alexandr Povětkin v duelu o pás WBA, druhým v dlouho očekávaném "sjednocovacím" duelu Američan Deontay Wilder, jenž má v držení titul WBC.

Joshuův promotér Eddie Hearn očekává, že na zářijový duel by byla kapacita stadionu 90.000. V dubnu by se mělo prodávat ještě o deset tisíc lístků víc.

před 46 minutami

Pinturault ovládl slalom ve Val d'Isere a vede celkově SP

Francouzský lyžař Alexis Pinturault suverénně vyhrál slalom na domácím svahu ve Val d'Isere a ujal se vedení v celkovém hodnocení Světového poháru. V nejtechničtější disciplíně se dočkal triumfu po pěti letech, dohromady to bylo jeho 25. vítězství v kariéře. Ve Val d'Isere se osmadvacetiletý Pinturault radoval počtvrté, slalom tu vyhrál už v roce 2012, v letech 2016 a 2017 nenašel přemožitele v obřím slalomu.

Pinturault zajel jako první muž na trati nejrychlejší čas úvodního kola, v součtu obou jízd zvítězil s náskokem téměř půldruhé sekundy před Andrém Myhrerem ze Švédska. Těsně třetí skončil Ital Stefano Gross, za kterým o jedinou setinu zaostal hvězdný Henrik Kristoffersen. Norský vítěz úvodního slalomu v Levi po nepovedeném prvním kole poskočil na čtvrté místo z 27. pozice a udržel se v čele hodnocení disciplíny.

Senzační druhé místo neudržel Američan Luke Winters, který se ve výsledcích po první jízdě zařadil za Pinturaulta s vysokým startovním číslem 40. Nakonec se dočkal premiérových bodů v SP alespoň za 19. místo. Čeští závodníci ve Francii nestartovali.