VIDEO Povětkin smetl obra k zemi, teď chce titul WBC

Sport Sport
26. 10. 2014 12:41
I když je kamerunský boxer Carlos Takam o deset kilogramů těžší než Alexander Povětkin, ruský boxer si ho včera večer v moskevských Lužnikách podal.
Podívejte se, jak Alexander Povětkin poslal k zemi mnohem těžšího Američana Carlose Takama. | Video: YouTube

Moskva - I když je kamerunský boxer Carlos Takam o deset kilogramů těžší než Alexander Povětkin, Rus si ho včera večer v moskevských Lužnikách podal.

V zápase o stříbrný titul šampiona WBC těžké váhy se sice Povětkin prvních osm kol jen těžko vyrovnával se silnějším soupeřem. Pak ale dvakrát udeřil a po jeho ráně v 54. vteřině desátého kola se Takam poroučel k zemi. Verdikt byl jasný, knock out bez počítání.

Povětkin si tak připsal 28. vítězství kariéry (z toho 20. knock out), když zatím jako jediný ho překonal před rokem Vladimir Kličko. Rus teď chce vyzvat úřadujícího šampiona těžké váhy asociace WBC Bermana Stiverna.

Pro kamerunského boxera žijícího v Paříži to byl vůbec první profesionální zápas, v němž skončil po knock outu soupeře a první porážka po více než pěti letech.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Erdogan navštívil strategické město, které získal Ázerbájdžán v bojích s Arménií

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes navštívil strategické město Šuša, které obsadil Ázerbájdžán v loňských bojích o Náhorní Karabach s Arménií. Erdogana přijal s vojenskými poctami ázerbájdžánský prezident Ilham Alijev. Turecko a Ázerbájdžán jsou blízkými spojenci, a to také ve vojenské oblasti. Arménie označila návštěvu za provokaci, uvedla agentura AP.

Oba prezidenti podepsali ve městě společnou deklaraci, ve které se jejich země zavazují k širší spolupráci. "V tomto dokumentu je mimořádně významná naše spolupráce v oblasti obranného průmyslu a vojenské podpory," uvedl Alijev.

Erdogan je prvním zahraničním prezidentem, který navštívil město Šuša poté, co se dostalo pod kontrolou Ázerbájdžánu. Uvedl, že zde chce otevřít turecký konzulát. "Tím zajistíme, že naše aktivity budou rychlejší a efektivnější," prohlásil. Zároveň vyzval Arménii, aby se zapojila do spolupráce a budování společné budoucnosti v regionu, uvedl turecký tisk.

Arménie však návštěvu odsoudila. Její ministerstvo zahraničí ji označilo za provokaci, jež "výrazně poškozuje mezinárodní snahy o stabilitu v regionu".

před 1 hodinou

Macron: Evropa by měla mít 10 obřích technologických firem, aby konkurovala USA

Francouzský prezident Emmanuel Macron by v Evropě do roku 2030 rád viděl deset technologických gigantů s tržní hodnotou každého z nich přesahující sto miliard eur (přes 2,5 bilionu Kč). Macron dnes v Elysejském paláci hostil stovku evropských investorů a podnikatelů v oblasti nových technologií. Iniciativa Scale Up Europe, po níž akce převzala jméno, si klade za cíl narušit dominanci Spojených států v odvětví.

Podnikatelé musí vlády dotlačit k větší efektivitě, myslí si Macron, který přitom zdůraznil zejména americkou a čínskou konkurenci. Cílem zmíněné evropské iniciativy, kterou se Francie pokouší vést, je zlepšení financování start-upů, hlavně v pozdější fázi růstu, aby se dostaly do vyšší ligy, přitáhly další investice a špičkové zaměstnance.

Macron s ohledem na francouzské předsednictví Evropské unie od počátku roku 2022 apeloval na zavedení takzvaného evropského technologické ho víza, aby bylo možné do EU přilákat zahraniční talenty, a na zaměření velkých investorů na inovaci.

Francouzský prezident připomněl, že cílem Francie je mít 25 jednorožců, tedy firem s hodnotou přes jednu miliardu dolarů (zhruba 25 miliard Kč). Dnes jich má patnáct.

Další zprávy