Boston útočí na lídra Východu Cleveland a odskočil Washingtonu

27. 3. 2017 9:35
Hostům nepomohl ani 36. triple double v sezoně v podání Russella Westbrooka za 39 bodů, 11 doskoků a 13 asistencí.
Isaiah Thomas (Boston Celtics)
Isaiah Thomas (Boston Celtics) | Foto: Reuters

Boston - Basketbalisté Bostonu vyhráli v nedělním utkání NBA 112:108 nad Miami a čtvrtou výhrou v řadě vytvořili tlak na lídra Východní konference Cleveland, který má sice dva zápasy k dobru, ale oba musí vyhrát, aby si udržel první příčku. Navíc odskočili třetímu Washingtonu s Tomášem Satoranským na rozdíl tří výher. Houston potvrdil roli nejofenzivnějšího týmu soutěže a vyhrál přestřelku s Oklahomou 137:125. Hostům nepomohl ani 36. triple double v sezoně v podání Russella Westbrooka za 39 bodů, 11 doskoků a 13 asistencí.

Boston dotáhl za triumfem nad Miami bojujícím o play off Isaiah Thomas, který nastřílel 20 ze svých 30 bodů v druhém poločase. Jae Crowder přidal 25 bodů.

Houston rozstřílel Oklahomu zejména z dálky, protože dal 20 trojek, z toho sedm Lou Williams, s 31 body nejlepší střelec domácích. Největší hvězda Rockets James Harden přidal 22 bodů a 12 asistencí, a i když ho v souboji dvou hlavních kandidátů na cenu pro nejužitečnějšího hráče Westbrook překonal, Hardenovi to vadit nemuselo. Houston už po třech čtvrtinách vedl o 25 bodů a v klidu si hlídal vítězství. V závěru navíc Harden ze zápasu odstoupil poté, co si poranil zápěstí, ale měl by být v pořádku.

Na Západě si drží vedoucí pozici Golden State Warriors, kteří doma porazili Memphis 106:94 a zaznamenali už sedmé vítězství za sebou. Úspěšně tak vstoupili do těžké sérii pěti zápasů v osmi dnech, ve kterých se utkají s Houstonem, Washingtonem a především San Antoniem, které je ještě může z první příčky sesadit.

V boji o poslední postupovou příčku v Západní konferenci si polepšil Portland, který vyhrál 97:81 nad Los Angeles Lakers a po třetí výhře za sebou poskočil na osmou pozici před Denver. Ten naopak prohrál 90:115 doma s New Orleans, kterému sice chyběl zraněný pivot DeMarcus Cousins, ale pod košem vládl Anthony Davis s 31 body a 15 doskoky.

Sacramentu zajistil výhru 98:97 nad Los Angeles Clippers střelou dvě vteřiny před koncem Willie Cauley-Stein. Korunoval tak velký obrat Kings, kteří v poslední čtvrtině prohrávali ještě o 18 bodů.

Devin Booker z Phoenixu nenavázal na páteční výkon, kdy nastřílel jako teprve šestý hráč v historii NBA 70 bodů, a při prohře s Charlotte 106:120 zaznamenal jen 23 bodů.

Výsledky NBA:

Atlanta - Brooklyn 92:107, Boston - Miami 112:108, Charlotte - Phoenix 120:106, Denver - New Orleans 90:115, Golden State - Memphis 106:94, Houston - Oklahoma City 137:125, Indiana - Philadelphia 107:94, LA Clippers - Sacramento 97:98, LA Lakers - Portland 81:97, Milwaukee - Chicago 94:109.

Portland 73 35 38 47,9
5. Minnesota 72 28 44 38,9

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off, týmy s označením "y" vyhrály divizi.