Boston si v NBA poradil s Knicks a vyhrál počtvrté za sebou

7. 12. 2018 8:26
Basketbalisté Bostonu v NBA porazili 128:100 New York Knicks a připsali si čtvrté vítězství za sebou. První výhry po třech nepovedených zápasech se dočkal Portland, který si s posledním celkem Západní konference Phoenixem poradil jednoznačně 108:86.
Hvězda Bostonu Kyrie Irving proniká kolem Emmanuela Mudiaye z New Yorku
Hvězda Bostonu Kyrie Irving proniká kolem Emmanuela Mudiaye z New Yorku | Foto: Reuters

Na vítězství Celtics nad Knicks se 22 body a osmi asistencemi podílel Kyle Irving a popatnácté v sezoně se dostal přes hranici dvaceti bodů. Z domácího kádru se navíc dalších šest hráčů dostalo do dvouciferných čísel a jedním z nich byl i Jaylen Brown, který se vrátil po třízápasové pauze zaviněné zraněním zad a s 21 body zaznamenal svůj nejlepší výkon v ročníku.

Portland se v duelu s Phoenixem mohl opřít o Damiana Lillarda, který sice nenastoupil do závěrečné čtvrtiny, přesto byl s 25 body nejlepším střelcem zápasu a navíc přidal osm asistencí. Jen o bod méně si v nejlepším utkání dosavadní kariéry připsal Jake Layman a i díky němu Suns prohráli už sedmý zápas za sebou.

Hráči Utahu sice už v první čtvrtině přišli po vyloučení o pivota Rudyho Goberta, přesto dokázal domácí tým porazit Houston 118:91. Ziskem 24 bodů a deseti doskoky se na tom podílel Derrick Favors a Jazz vyhráli popáté z posledních sedmi zápasů. Rockets naopak po triumfu v základní části minulé sezony pokračují v matných výkonech a zaznamenali šestou prohru z posledních osmi utkání. V Západní konferenci mají horší bilanci jen San Antonio a Phoenix.