Boston se senzačně vzchopil a Clevelandu připravil první porážku v letošním play off NBA

22. 5. 2017 8:24
Ve druhém zápase série s Clevelandem utrpěli basketbalisté Bostonu ostudnou porážku o 44 bodů, v následujícím duelu však předvedli zázračné zmrtvýchvstání a dosud neporažené Cavaliers přehráli 111:108.
Finále konference NBA mezi Clevelandem a Bostonem.
Finále konference NBA mezi Clevelandem a Bostonem. | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Clevelandu v jedenáctém utkání letošního play off NBA poprvé prohráli. Úřadující šampioni podlehli v třetím finále Východní konference 108:111 doma Bostonu, jenž snížil stav série na 1:2 na zápasy. O vítězství Celtics rozhodl trojkou 0,1 sekundy před koncem Aver Bradley.

Boston předvedl nečekané zmrtvýchvstání poté, co v předchozím utkání na vlastní palubovce podlehl o 44 bodů a ještě kvůli zranění přišel o svého lídra Isaiha Thomase. I v nedělním zápasu se dlouho zdálo, že si Cavaliers v poklidu dojdou za další výhrou. Ještě v průběhu třetí čtvrtiny totiž vedli až o 21 bodů.

Celtics ale posledních 18 minut zápasu ovládli 55:31. Marcus Smart v tomto úseku nastřílel osmnáct bodů. Domácím se přestala dařit střelba trojek a navíc si poprvé v letošním play off vybral slabší chvilku LeBron James. Ten utkání dokončil s 11 body a poprvé od února 2006 se mu stalo, že na domácím hřišti odehrál celou poslední čtvrtinu a neskóroval.

Po velkém bostonském obratu utkání dospělo do vyrovnané koncovky, v níž deset sekund před koncem vyrovnal na 108:108 domácí Kyrie Irving. Hosté měli k dispozici poslední útok, při němž dokázali najít úplně volného Bradleyho, jehož trojkový pokus chvíli poskakoval po obroučce, ale nakonec spadl do koše.

Nejlepším střelcem Bostonu byl s 27 body Smart, 20 bodů přidal hrdina koncovky Bradley, 16 bodů nastřílel Al Horford a o bod méně Kelly Olynyk.

Cavaliers nestačilo 29 bodů Irvinga ani 28 bodů a 10 doskoků Kevina Lovea. Tristan Thompson nasbíral 18 bodů a 13 doskoků.

Čtvrtý zápase série se hraje opět v Clevelandu v úterý.