Bosh má v plících krevní sraženinu. Letos v NBA dohrál

ČTK ČTK
22. 2. 2015 11:45
Dvojnásobný šampion NBA Chris Bosh má krevní sraženinu v plicích a sezona pro hvězdu Miami Heat předčasně skončila.
Chris Bosh se takto na palubovce už v letošní sezoně radovat nebude.
Chris Bosh se takto na palubovce už v letošní sezoně radovat nebude. | Foto: Reuters

Miami - Dvojnásobný šampion NBA Chris Bosh má krevní sraženinu v plicích a sezona pro hvězdu Miami Heat předčasně skončila. Klub toto podezření potvrdil po sérii vyšetření třicetiletého basketbalisty. Nejméně půl roku se nyní musí vyvarovat fyzické námahy, v ohrožení života není.

Chris je v péči odborníků v nemocnici od čtvrtka, podle vyjádření klubu se cítí dobře a prognóza je také dobrá. "Do konce této sezony už ale nezasáhne. Nyní musí hlavně odpočívat," uvedl klub v prohlášení.

Bosh je druhým nejlepším střelcem Miami s průměrem 21,1 bodu na zápas. Týmu pomohl k titulům v letech 2012 a 2013, rok předtím i poté ve finále Miami prohrálo. Desetkrát se Bosh zúčastnil Utkání hvězd NBA.

Právě před letošní exhibicí začal mít problémy, během pauzy se jeho zdravotní stav podstatně nezlepšil a vyšetření následně podezření na krevní sraženinu v plicích potvrdilo.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

V Česku se nakazily covidem přes čtyři miliony lidí, tempo výrazně zpomalilo

V pondělí bylo potvrzeno 2958 nových případů covidu, o 482 méně než o týden dřív. Počty nakažených v mezitýdenním srovnání klesají 12. den v řadě.

Počet potvrzených případů covidu-19 v Česku od začátku epidemie na jaře 2020 přesáhl čtyři miliony. V dalších více než 291 tisících případech mají hygienici podezření na opakovanou nákazu novým typem koronaviru. Vyplývá to ze statistik na webu ministerstva zdravotnictví. Od začátku epidemie zemřelo v Česku 40 587 lidí pozitivně testovaných. Podle dříve zveřejněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) byl covid v loňském roce nejčastější příčinou úmrtí.

První případy nákazy covidem byly v Česku potvrzeny 1. března 2020. Od té doby testy odhalily 4,002.616 nakažených, z nichž zhruba 3,95 milionu se již uzdravilo. V téměř 291 500 případech existuje podezření na opakovanou nákazu. Takzvané reinfekce ministerstvo eviduje zvlášť, a nejsou proto zahrnuty v souhrnném počtu více než čtyř milionů nově potvrzených případů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy