Boonen vyhrál už třetí etapu Paříž-Nice

9. 3. 2006 17:49
Úřadující mistr světa Tom Boonen v závodě Paříž-Nice znovu ovládl spurt hlavního pole a ve čtvrté etapě slavil již třetí vítězství. Belgický cyklista dnes v zahajovacím závodě série ProTour útočil ze zadní pozice, a i když se zdálo, že má potíže s přehazováním či řetězem, v cílovém městě Rasteau byl opět nejrychlejší.

Podruhé na závodě Paříž-Nice skončil druhý za Boonenem australský spurtér Allan Davis, třetí byl po 193 kilometrech Ital Danilo Napolitano. Průběžné vedení si udržel účastník středečního úniku Floyd Landis ze Spojených států, který dnes dojel v hlavním poli.

Závod v pátek pokračuje nejdelší etapou, na více než 200 kilometrech čekají na cyklisty dvě horské etapy první kategorie.

Výsledky - 4. etapa (193 km): 1. Boonen (Belg.) 4:40:29, 2. Davis (Austr.), 3. Napolitano (It.), 4. Schumacher (Něm.), 5. Rigotto (It.), 6. Steegmans (Belg.) všichni stejný čas.
Průběžné pořadí: 1. Landis (USA) 19:26:57, 2. Vila -9, 3. S. Sanchez -1:13, 4. Colom (všichni Šp.), 5. Schleck (Luc.) oba -1:23, 6. Azevedo (Port.) -1:35.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Japonci na úvod MS zdolali Rusko

Mistrovství světa ragbistů začalo očekávanou výhrou Japonska nad Ruskem. Favorizovaný domácí výběr dovedl k vítězství 30:10 v Tokiu křídelní hráč Kotaro Macušima, který jako první hráč položil na světovém šampionátu v jednom utkání tři pětky. Rusové mezi světovou elitou startují teprve podruhé.

Další zprávy