Bolt je jen jeden! Blesk zničil Gatlina a slaví další zlato

Usain Bolt i přes problémy v semifinále slaví deváté zlato ze světového šampionátu v kariéře.
Jamajčan, který v pátek oslavil v Pekingu své devětadvacáté narozeniny, tak porazil nejrychlejšího muže sezony - Američana Justina Gatlina. Ten prohrál poprvé po dvou letech.
Posledního jeho prohra? Ano, ve finále MS 2013 v Moskvě. Od koho jiného, než Bolta.
Ten tak roztančil své fanoušky, kteří měli na svém transparentu jasno - "Bolt je jednička!" K tomu ještě pozpěvovali "Bolt je jen jeden!"
Jamajský sprinterský fenomén se tak stal historicky nejúspěšnější sběratelem zlatých medailí na světovém šampionátu - ke dvěma stříbrům přidal deváté zlato, třetí ze stovky.
Foto: Reuters
Sport Sport
23. 8. 2015 15:57
Podívejte se na galerii ze druhého dne světového atletického šampionátu, ve kterém zazářil triumfem na 100 metrů Jamajčan Usain Bolt.

Podrobnosti ze šampionátu naleznete ZDE!

Podrobnou výsledkovou grafiku naleznete ZDE!

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy