Bolavá pata vydržela Tatry. Hejnová je po roce skoro zdravá

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
5. 11. 2014 15:38
Překážkářka Zuzana Hejnová je v plné přípravě na novou sezonu. Bolavou patu zatěžuje už skoro naplno
Zuzana Hejnová
Zuzana Hejnová | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Překážkářka Zuzana Hejnová se po roční zdravotní přestávce pomalu vrací do tréninkového procesu, 20. listopadu se vydá na měsíční soustředění do Afriky a začátkem ledna na dva týdny na Kanárské ostrovy.

„Už pátý týden nohu postupně zatěžuji a mám radost, že nebolí. Snad jsem tedy na dobré cestě k úplnému vyléčení mé bolavé paty,“ netajila v rozhovoru pro Aktuálně.cz své pocity.

Co se ukázalo jako rozhodující pro výrazné zlepšení vašeho zdravotního stavu?

Návštěva u specialisty v Mnichově, s nímž mají ty nejlepší zkušenosti Petr a David Svobodové a dlouhá řada špičkových světových sportovců. Je to kapacita velkého formátu a jsem moc ráda, že mě přijal. Řekl mi, že zranění vzniklo přetížením a s podobnými problémy se prý setkal už mnohokrát. Mohu bez nadsázky říci, že hned po první návštěvě jsem cítila zlepšení.

Jak léčení probíhá?

Mám za sebou ozařování nohy, dostávám do ní injekce, užívám různé léky a vitaminy pro celkovou imunitu. Snad už jsem vyléčená, noha ani po větším počtu naběhaných kilometrů nebolí a nejsem ani mimořádně unavená.

Co všechno si v tréninku můžete dovolit?

Byla jsem už na soustředění v Tatrách a v Harrachově, ale nohu i celé tělo po dlouhé přestávce zatěžuji postupně. Jedině tak lze předejít tomu, aby se bolest vrátila. Ostatně na podzim není vysoká intenzita nutná. Zatím jsem neměla v programu odrazy, ty budu zkoušet až na soustředění v Africe.

Začínáte už uvažovat o startu na pražském halovém mistrovství Evropy?

Do března je ještě hodně dlouhá doba a navíc hlavně se budu chtít co nejlépe připravit na sezonu pod širým nebem. Hala tedy není pro mě prioritou, i když samozřejmě na domácí půdě bude šampionát velkou atletickou událostí. Až někdy po lednovém soustředění na Kanárských ostrovech budu vědět, v jaké jsem formě a jak kvalitní výkon jsem schopna předvést. Nechci se mistrovství jen zúčastnit a nemít šanci na přední umístění.

S čím tedy do nové sezony hodláte vstoupit?

Především s jistotou, že jsem stoprocentně vyléčena. V nucené přestávce jsem si fyzicky i psychicky odpočinula a s velkou radostí nad návratem do atletického kolotoče mně nechybí ani obrovský motiv vrátit se do elitní překážkářské společnosti.

 

Právě se děje

Další zprávy