"Bojujte doma a uspokojte manžela." Obvinění ze sexismu čelí i slavný Nurmagomedov

Rudolf Černík
7. 12. 2018 17:30
Ještě neutichla aféra s twerkem z předávání Zlatých míčů a svět sportu zasáhlo další obvinění ze sexismu. Míří na slavného bojovníka Chabíba Nurmagomedova.
Chabíb Nurmagomedov (vpravo) při svém slavném vítězství nad Connorem McGregorem
Chabíb Nurmagomedov (vpravo) při svém slavném vítězství nad Connorem McGregorem | Foto: ČTK

Ruský bojovník, který se proslavil především říjnovým vítězstvím v MMA nad Irem Connorem McGregorem a následnou rvačkou s jeho týmem, byl obviněn ze sexismu po besedě s fanoušky při své návštěvě Saúdské Arábie.

Při diskuzi dostal od dívky v publiku dotaz, co by jí poradil, když se také chce stát zápasnicí MMA. "Pro ženy mám velmi dobrou radu. Buďte bojovnicí uvnitř svého domu," prohlásil Nurmagomedov a vzápětí přidal: "A ještě jedna dobrá rada: vždycky uspokojte svého manžela."

Nurmagomedovovy rady ženským zápasnicím:

Na sociálních sítích to pak schytal z mnoha stran. "Tohle je trapný. Upřímně. A zástup kreténů se směje. Šampion UFC, dámy a pánové," napsal na Twitter jeden z uživatelů.

Do diskuze se zapojila i Randa Markosová, známá kanadská zápasnice nejprestižnější organizace UFC. "Narodila jsem se v Iráku a vyrostla jsem v téhle mentalitě. Nebylo snadné dostat se tam, kde teď jsem. Doufám, že ženy, které se na to dívají, vědí, že tohle není správné," prohlásila třiatřicetiletá bojovnice. "Nenechte se nikým odradit od toho, abyste byla tím, kým chcete být," apelovala.

Nurmagomedov, jenž je muslimského vyznání a žije v Dagestánu, se po vítězství nad McGergorem těší v Rusku nesmírné popularitě, přijal ho i prezident Vladimir Putin. V UFC je stále neporažen a nyní vyjednává o souboji s boxerem Floydem Mayweatherem, nejlépe vydělávajícím sportovcem světa. Ve hře je i odveta MMA s McGregorem. V obou případech by šlo o extrémní kasovní trhák.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Evropská komise podle Havlíčka odblokovala 18 miliard korun na projekty programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Evropská komise podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) odblokovala 18 miliard korun, které zadržovala na projekty v problémovém Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. EK platby pozastavila loni na jaře kvůli vysoké chybovosti. Podle vicepremiéra není jasné, kdy peníze proplatí.

"Před chvílí přišla esemeska, že byl dnes odpoledne odblokován ten zadržovaný peníz, těch 18 miliard korun," uvedl Havlíček. Jeho úřad prý čtyři měsíce vše dokládal unijním auditorům, kteří nakonec žádnou chybu neobjevili. "O nic nepřijdeme v tuto chvíli. Teď je jenom otázka, kdy nám ty peníze pošlou," uvedl Havlíček.

Peníze už ministerstvo průmyslu a obchodu dalo firmám, které o ně žádaly pro své projekty z problémového programu. Projekty se často uskutečňují po etapách, a tak se i na základě jednotlivých žádostí o platbu hradí. EK platby proplácí zpětně.

Další zprávy