"Bojujte doma a uspokojte manžela." Obvinění ze sexismu čelí i slavný Nurmagomedov

Rudolf Černík
7. 12. 2018 17:30
Ještě neutichla aféra s twerkem z předávání Zlatých míčů a svět sportu zasáhlo další obvinění ze sexismu. Míří na slavného bojovníka Chabíba Nurmagomedova.
Chabíb Nurmagomedov (vpravo) při svém slavném vítězství nad Connorem McGregorem
Chabíb Nurmagomedov (vpravo) při svém slavném vítězství nad Connorem McGregorem | Foto: ČTK

Ruský bojovník, který se proslavil především říjnovým vítězstvím v MMA nad Irem Connorem McGregorem a následnou rvačkou s jeho týmem, byl obviněn ze sexismu po besedě s fanoušky při své návštěvě Saúdské Arábie.

Při diskuzi dostal od dívky v publiku dotaz, co by jí poradil, když se také chce stát zápasnicí MMA. "Pro ženy mám velmi dobrou radu. Buďte bojovnicí uvnitř svého domu," prohlásil Nurmagomedov a vzápětí přidal: "A ještě jedna dobrá rada: vždycky uspokojte svého manžela."

Nurmagomedovovy rady ženským zápasnicím:

Na sociálních sítích to pak schytal z mnoha stran. "Tohle je trapný. Upřímně. A zástup kreténů se směje. Šampion UFC, dámy a pánové," napsal na Twitter jeden z uživatelů.

Do diskuze se zapojila i Randa Markosová, známá kanadská zápasnice nejprestižnější organizace UFC. "Narodila jsem se v Iráku a vyrostla jsem v téhle mentalitě. Nebylo snadné dostat se tam, kde teď jsem. Doufám, že ženy, které se na to dívají, vědí, že tohle není správné," prohlásila třiatřicetiletá bojovnice. "Nenechte se nikým odradit od toho, abyste byla tím, kým chcete být," apelovala.

Nurmagomedov, jenž je muslimského vyznání a žije v Dagestánu, se po vítězství nad McGergorem těší v Rusku nesmírné popularitě, přijal ho i prezident Vladimir Putin. V UFC je stále neporažen a nyní vyjednává o souboji s boxerem Floydem Mayweatherem, nejlépe vydělávajícím sportovcem světa. Ve hře je i odveta MMA s McGregorem. V obou případech by šlo o extrémní kasovní trhák.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy