Bojovník Basso je měsíc po operaci nádoru zpět na kole

ČTK ČTK
15. 8. 2015 11:45
Měsíc po operaci rakovinového nádoru se dvojnásobný vítěz Gira d'Italia Ivan Basso může vrátit k cyklistice.
Contador a Basso.
Contador a Basso. | Foto: Reuters

Milán - Měsíc po operaci rakovinového nádoru se dvojnásobný vítěz Gira d'Italia Ivan Basso může vrátit k cyklistice.

Zda se jí bude věnovat nadále profesionálně, nebo už jen rekreačně, je podle něj předčasné rozhodnout. Sedmatřicetiletý Ital má ještě na rok smlouvu s týmem Tinkoff-Saxo, kde patří k jeho kolegům i Roman Kreuziger.

"Všechno probíhá velmi dobře a jsem šťastný, že se v pondělí 17. srpna můžu vrátit na kolo. To je pro mě hmatatelný důkaz, že jsem v pořádku," řekl Basso. Nádor na varleti objevili lékaři náhodou při Tour de France, když ho po pádu místo dlouho bolelo. Hned se podrobil operaci.

"No a moje budoucnost? Musím být trpělivý, zohlednit spoustu věcí, promluvit se ženou i s týmem. Především chci udělat správnou věc pro své zdraví. Ale úžasné je už jen to, že můžu zase jezdit. Kolo je můj život," dodal šampion Gira z let 2006 a 2010 pro italský web Tuttobici.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 24 minutami

Provoz na dálnici D1 přerušila nehoda kamionu, ve směru na Brno zůstává uzavřena

Provoz na 169. kilometru dálnice D1 u Domašova na Brněnsku zastavila v pondělí večer nehoda kamionu. Policie ráno po 12 hodinách obnovila provoz ve směru na Prahu. Směr na Brno zůstává zavřený, od 161. kilometru stojí na dálnici kolona kamionů.

Bulharský kamion se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku. Zcela tak zablokoval oba směry D1. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. "V průběhu noci se podařilo vyprostit havarovaný kamion. Nyní probíhá úklid vozovky. Objízdná trasa je přetížená, v ranní špičce je na ní velké riziko tvorby kolon," sdělila policie ráno na twitteru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy