Bojovník Basso je měsíc po operaci nádoru zpět na kole

ČTK ČTK
15. 8. 2015 11:45
Měsíc po operaci rakovinového nádoru se dvojnásobný vítěz Gira d'Italia Ivan Basso může vrátit k cyklistice.
Contador a Basso.
Contador a Basso. | Foto: Reuters

Milán - Měsíc po operaci rakovinového nádoru se dvojnásobný vítěz Gira d'Italia Ivan Basso může vrátit k cyklistice.

Zda se jí bude věnovat nadále profesionálně, nebo už jen rekreačně, je podle něj předčasné rozhodnout. Sedmatřicetiletý Ital má ještě na rok smlouvu s týmem Tinkoff-Saxo, kde patří k jeho kolegům i Roman Kreuziger.

"Všechno probíhá velmi dobře a jsem šťastný, že se v pondělí 17. srpna můžu vrátit na kolo. To je pro mě hmatatelný důkaz, že jsem v pořádku," řekl Basso. Nádor na varleti objevili lékaři náhodou při Tour de France, když ho po pádu místo dlouho bolelo. Hned se podrobil operaci.

"No a moje budoucnost? Musím být trpělivý, zohlednit spoustu věcí, promluvit se ženou i s týmem. Především chci udělat správnou věc pro své zdraví. Ale úžasné je už jen to, že můžu zase jezdit. Kolo je můj život," dodal šampion Gira z let 2006 a 2010 pro italský web Tuttobici.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy