Bojové sporty čeká průlom: pravidelné sázení na zápasy

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
28. 12. 2012 9:00
Galavečer bojových sportů Heroes Gate 9 nabídne fanouškům možnost sázení na vybrané zápasy, z čehož by se mělo do budoucna stát pravidlo.
Hvězdou Heroes Gate 8 byl Luboš Šuda, kdo se stane číslem jedna Heroes Gate 9?
Hvězdou Heroes Gate 8 byl Luboš Šuda, kdo se stane číslem jedna Heroes Gate 9? | Foto: Petr Holub/Heroes Gate

Praha – Fanouškům boxu ještě stále zůstává v živé paměti vrchol poslední akce pod názvem Heroes Gate a číslovkou 8 v podání parádního souboje Luboše Šudy a Ladislava Kutila o pás českého šampióna v křížové váze a už je tu další – deváté – pokračování oblíbené akce.

A přestože plánovaný boxerský vrchol v podobě bitvy dvou špičkových českých středních vah Anatolije Hunanyana (2-0) a Štěpána Horvátha (9-0) se nakonec kvůli nemoci druhého jmenovaného musel odložit do roku 2013, příznivci bojových sportů smutnit nemusí.

Pět vybraných zápasů najdou fanoušci v nabídce Fortuny

Kromě osmi bitev v podle pravidel MMA (ultimátní zápasy), K-1 a klasického boxu totiž organizátoři připravili opět jednu specialitu. Tentokrát v podobě možnosti vsadit si na pět vybraných duelů u sázkové kanceláře Fortuna.

„Pár let zde ta možnost vůbec nebyla, letos se objevila při galavečerech MMA od Gladiators Championship Fighting a na plzeňském gala pod názvem Souboj Titánů, ale u nás bude možno sázet na všechny tři odvětví,“ řekl Sport.Aktuálně.cz manažer Heroes Gate Ondřej Běhálek.

Navíc promotérská společnost pod vedením špičkového českého boxera Ladislava Kutila už přemýšlí i směrem dopředu, k jubilejnímu desátému pokračování HG.

Do budoucna by se z toho mělo stát pravidlo

„Další gala budeme pořádat v květnu a tam budou přítomny hostesky Fortuny, které budou chodit mezi diváky s tablety v ruce a kdo bude mít zájem, bude si moct vsadit přímo na místě,“ poodkrývá karty Běhálek.

Tahákem mezi pěti vybranými zápasy z HG 9 bude titulový duel podle pravidel MMA o Mezinárodní titul WKF ve váze do 67 kilogramů mezi Martinem Gaňem a Jorickem Luisettem a také odveta za zářijovou remízu dvou polotěžkých boxerských vah Miguelem Velozem a Vladimírem Idrányiem.

„Věříme, že se tato možnost fanouškům zalíbí a že si dojdou vsadit. Myslíme, že to může zvýšit prestiž nejen našeho galavečera, ale bojových sportů jako takových v Česku,“ dodal s nadějí v hlase manažer HG, který spolupráci s Fortunou zajišťoval.

Další český špičkový amatér mezi profíky

A nač se ještě kromě výše zmíněných soubojů mohou příznivci tvrdých pěstí a ještě tvrdších mužů dnes večer těšit? Od 18:30 ve vysočanské hale Sparty na Podvinném mlýně uvidí další tři souboje MMA, dva v rámci K-1 a jeden velmi zajímavý boxerský mač.

V něm se představí dva čtyřicetiletí veteráni – Václav Němeček a Jozef Kuricaj. Především prvně jmenovaný pak je bezesporu zajímavou osobou. Bývalý mistr republiky z roku 1992 a také trojnásobný bronzový medailista z amatérské domácí šampionátu se do profesionálního ringu postaví poprvé.

„Naposledy jsem boxoval v roce 2006 na mistrovství republiky. Proč do toho jdu? Víte, trénovat ostatní, držet jim lapy, je fajn, ale není to úplně ono. Chci se hýbat, vlézt do ringu a poměřit se s ostatními, zjistit, nač ještě mám,“ vysvětlil čtyřicetiletý šéftrenér klubu SKMP Děčín, proč se rozhodl vstoupit mezi profíky.

Němeček: Boxuji proto, abych nezestárl

A přidává ještě další důvody: „Chci boxovat, abych nezestárl. Musíte se pohybovat, něco dělat, myslím, že jsem přípravu nešidil, i když stoprocentní to rozhodně není. Nejde mi o výsledek, vítězství nebo porážku, prostě chci lidi pobavit, ukázat, že ani ve čtyřiceti není člověk na box starý a předvést, jak krásný sport to vlastně je.“

Na svého soupeře se ale nijak speciálně nepřipravoval. „Hele, stejně do toho ringu musíš vlézt a boxovat. Vím jen, že je to stejný ročník jako já (1972) a že váží nějakých 113 kilogramů, takže je větší než já, asi se nebude moc hýbat, což mi vyhovuje,“ dodal s úsměvem stokilový pořízek, který se ale během vánočních svátku v jídle výrazněji neomezoval.

„Jedl jsem střídmě,“ přidal na závěr Němeček. Střídmá zábava ale rozhodně na fanoušky v předvečer posledního víkendu roku 2012 nečeká. Šestnáct fighterů, osm zápasů, zhruba čtyři hodiny špičkové zábavy. Heroes Gate 9 by za svými předchůdkyněmi zaostat neměla...

 

Právě se děje

před 22 minutami

Biatlonisté získali na juniorském MS bronz ve štafetě

Biatlonisté Tomáš Mikyska, Vítězslav Hornig, Jonáš Mareček a Mikuláš Karlík získali na mistrovství světa juniorů bronz ve štafetě. České juniorky Tereza Voborníková, Tereza Jandová, Eliška Teplá a Klára Polednová obsadily 13. místo. Oběma kategoriím dominovaly francouzské týmy.

Mikyska rozběhl štafetu výborně a předával na třetím místě v kontaktu s čelem, Hornig posunul tým na druhou pozici, na níž Čechy udržel i Mareček. Karlík, který už na šampionátu získal stříbrnou medaili ve sprintu, ale musel na posledním úseku celkem šestkrát dobíjet a o jednu příčku si pohoršil. Stupně vítězů ale s přehledem uhájil.

Další zprávy