Průlom v dostizích. Blackmoreová vyhrála slavnou Velkou národní jako první žena

ČTK ČTK
10. 4. 2021 19:37
Rachael Blackmoreová ovládla jako první žena liverpoolskou Velkou národní. Jednatřicetiletá irská žokejka vyhrála slavnou steeplechase v sedle Minella Times po skvělém závěru na posledních dvou překážkách. Za sebou nechala na závodišti v Aintree outsidera Balko Des Flos s kurzem 100:1 a Any Second Now.
Rachael Blackmoreová, první ženská vítězka slavného dostihu Velká národní.
Rachael Blackmoreová, první ženská vítězka slavného dostihu Velká národní. | Foto: Reuters

"Ani tomu nemůžu uvěřit. Byl úplně úžasný a skákal krásně. Snažila jsem se vyčkávat do poslední chvíle. Když jsme přešli přes poslední (překážku) a pobídla jsem ho, zabral," radovala se v cíli 173. ročníku Blackmoreová. "Necítím se teď jako muž nebo žena. Dokonce ani jako člověk. Je to prostě neuvěřitelné," dodala.

Ženy byly na start Velké národní puštěny poprvé až v roce 1975. Blackmoreová dostih dokončila jako teprve 20. žena v historii a překonala dosud nejlepší výsledek, kterým bylo třetí místo Katiee Walshové se Seabassem z roku 2012.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Hokejisty USA povede na MS v Rize kouč Capuano z Ottawy

Hokejisty Spojených států amerických povede na mistrovství světa v Rize Jack Capuano. Bývalý hlavní kouč New York Islanders je od roku 2019 asistentem v Ottawě.

Čtyřiapadesátiletý Capuano bude působit u americké seniorské reprezentace potřetí a poprvé jako hlavní trenér. V roce 2017 byl asistentem na mistrovství světa a o rok dřív na Světovém poháru.

Další zprávy