Björgenová stále vládne. Famózní Norka ovládla první závod

24. 11. 2012 12:12
Česká reprezentantka Eva Vrabcová-Nývltová na body nedosáhla.

Gällivare - Žádná změna. Ženskému běžeckému lyžování bude v nové sezoně znovu chtít vládnout Marit Björgenová. Famózní Norka ukázala své vysoké ambice v úvodním závodu sezony, který hostilo švédské Gällivare.

Volno desítku s přehledem ovládla před svou krajankou Therese Johaugovou, kterou porazilo o téměř třináct vteřin. Třetí doběhla s odstoupem šestadvaceti sekund Američanka Kikkan Randallová.

Jediná Češka v závodě Eva Vrabcová-Nývltová začala dobře, jenž ve druhé polovině závodu jí došly síly a na body nedosáhla, když obsadila 34. místo.

Úvodní závody SP v běhu na lyžích v Gällivare (Švédsko):

Ženy - 10 km volně: 1. Björgenová 22:31,8, 2. Johaugová (obě Nor.) -12,6, 3. Randallová (USA) -25,9, 4. Kallaová (Švéd.) -26,9, 5. Brooksová (USA) -28,5, 6. Skofterudová (Nor.) -32,9, 7. Larsenová (Švéd.) -41,4, 8. Hagenová (Nor.) -42,0, 9. Čekalevová -46,5, 10. Korostělevová (obě Rus.) -56,0, ...34. Vrabcová-Nývltová (ČR) -1:29,2.

12:30 15 km volně muži.