Björgenová poprvé padla. Na desítce ji porazila Johaugová

26. 2. 2013 14:00
V závodě na 10 kilometrů volným způsobem vyhrála Therese Johaugová, která za sebou nechala krajanku a dosavadní suverénku šampionátu Marit Björgenovou.
Therese Johaugová se raduje v cíli závodu na 10 kilometrů
Therese Johaugová se raduje v cíli závodu na 10 kilometrů | Foto: Reuters

Val di Fiemme - Otevřené mistrovství Norska na světovém šampionátu ve Val di Fiemme dál pokračuje.

V závodě na 10 kilometrů volným způsobem vyhrála Therese Johaugová, která za sebou nechala o 10 sekund krajanku a dosavadní suverénku šampionátu Marit Björgenovou, které dosud triumfovala v obou závodech, v nichž na šampionátu startovala.

Své o osm roků starší soupeřce vrátila čtyřiadvacetiletá Johaugová porážku ze sobotního skiatlonu, a získala tak svou druhou individuální zlatou zlatou medaili po triumfu předloni v Oslu v závodě na 30 kilometrů volným způsobem.

Těsný boj o třetí místo vyhrála Ruska Julia Čekalevová, která o pouhých 0,5 sekundy porazila německou biatlonistku Miriam Gössnerovou.

Ve druhé polovině výsledkové listiny skončily české závodnice. Eva Nývltová-Brabcová skončila 41., Petra Nováková o patnáct míst za ní.

1. Johaugová 25:23,4, 2. Björgenová (obě Nor.) -10,2, 3. Čekalevová (Rus.) -32,7, 4. Gössnerová (Něm.) -33,2, 5. Stephenová (USA) -41,2, 6. Wengová (Nor.) -43,2, 7. Kallaová (Švéd.) -45,6, 8. Roponenová (Fin.) -49,3, 9. Steiraová (Nor.) -1:01,6, 10. Hugueová (Fr.) -1:02,8, ...41. Vrabcová-Nývltová -2:14,7, 56. Nováková -3:10,9.