Bizarní závod. Po dráze v Americe uháněly stovky tyranosaurů

Sport Sport
21. 9. 2022 11:20
Návrat o nějakých 68 milionů let dozadu? Skoro to tak mohlo vypadat, po Zemi se totiž zase proháněli tyranosauři. I když v druhohorách asi mezi sebou nepořádali takové závody, jako byl ten v Auburnu v americkém státě Washington.
Závod tyranosaurů | Video: Asociated Press

Na dostihové závodiště Emerald Downs vyrazily stovky nadšenců, kteří na sebe navlékli kostýmy tyranosaura rexe - jednoho z největších masožravých dinosaurů všech dob.

Pak se srovnali do startovacích boxů místo koňů a vzápětí se pustili na 270 metrů dlouhou trať a zápolili o pozoruhodné prvenství.

Závod tyranosaurů se konal už podruhé. Premiéra v roce 2019 se setkala s nečekaným úspěchem, záběry z kuriózního klání posbíraly na sociálních sítích přes 100 milionů zhlédnutí.

Pak až do letoška museli i jedni z největších suchozemských predátorů minulosti ustoupit pandemii covidu-19.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 14 minutami

Siniaková dohrála v Munastíru ve druhém kole po porážce s Liuovou

Vítězná série tenistky Kateřiny Siniakové po šesti zápasech skončila. Ve 2. kole nového turnaje WTA v Munastíru podlehla Američance Claire Liuové 5:7 a 2:6. Světová deblová jednička naposledy získala 19. září titul v Portoroži, který byl pro ni prvním singlovým triumfem po více než pěti letech.

Šestadvacetiletá Siniaková na Jasmin Open v Tunisku prošla do druhého kola po skreči Chloé Paquetová z Francie. S Liuovou se dnes utkala poprvé v kariéře.

Aktualizováno před 37 minutami

Kontroly na hranicích se Slovenskem budou pokračovat do 28. října, počet migrantů klesá

Česko prodlouží kontroly na státní hranici se Slovenskem o dalších 20 dní, schválila vláda. Původně platily do 8. října, nově tomu tak bude do 28. října včetně, oznámil vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Doposud podle Rakušana opatření přineslo jasné výsledky, trend ukazuje, že příliv migrantů klesá, uvedl. Zmínil hlavně počty zadržených převaděčů. Dodal, že od neděle nastoupí k ostraze hranic se Slovenskem i 80 vojáků. Mají posílit policisty a celníky.

Během doby, po kterou budou zavedeny kontroly, počítá Rakušan s cestou na západní Balkán, kudy utečenci nejčastěji do střední Evropy míří, jednáním se Slovenskem o aktualizaci dohody o policejní spolupráci i s vyvíjením tlaku na Turecko.

Podle dosavadních údajů policisté od počátku kontrol prověřili přes 145 tisíc lidí, odhalili zhruba 1450 migrantů a zajistili 39 převaděčů. Na Slovensko vrátili zhruba 450 migrantů a podmínky pro vstup do Česka podle nich nesplnilo přes 500 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy