Bizarní chyba. Místo golfisty Fleetwooda dostal miliony za Open osmapadesátiletý caddie z Floridy

Sport ČTK Sport, ČTK
9. 8. 2018 10:25
Administrativním omylem skončily prémie na účtu stejnojmenného osmapadesátiletého trenéra a caddieho z Floridy.
Tommy Fleetwood. Pravý adresát prize money za British Open
Tommy Fleetwood. Pravý adresát prize money za British Open | Foto: ČTK

St. Louis - Tommy Fleetwood inkasoval více než 150 000 dolarů (3,3 milionu korun) za červencové British Open, jak se ale nyní ukázalo, nebyl to ten Tommy Fleetwood, který na golfovém turnaji startoval a obsadil 12. místo. 

Nečekané bohatství Fleetwooda překvapilo a snažil se s jedenáctým hráčem světového žebříčku spojit. Sedmadvacetiletého anglického golfistu chtěl ujistit, že se peníze neztratily. "Byla to obyčejná chyba," řekl Fleetwood. "Snažil jsem se dostat na jejich seniorskou tour, takže mají moje bankovní spojení," dodal na vysvětlenou.

Bankovní účet
Bankovní účet | Foto: Twitter

"Zrovna jsem byl s Tommym na hřišti, když mu na mobilu pípla notifikace. Najednou zařval: Ježkovy voči, na moje konto přišlo 154 480 dolarů," popisoval bizarní situaci Fleetwoodův přítel Greg Thorner.

Omyl potvrdili i zástupci European Tour, kteří za vyplácení odměn z British Open odpovídají. "Byla to účetní chyba, kterou už řešíme a omlouváme se za komplikace, které jsme oběma stranám způsobili," uvedli v prohlášení.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Platit kartou bude možné ve všech vlacích ČD s průvodčím, píše deník

S novým jízdním řádem od 15. prosince budou mít cestující možnost platit kartou ve všech vlacích Českých drah, kde je průvodčí. Dopravce své zaměstnance vybaví více než 1600 mobilními terminály, zároveň totiž ubudou desítky stanic, kde je možné si jízdenku koupit. Napsaly to dnešní Lidové noviny. V pendolinech je platba kartou možná od srpna 2017, služba se postupně rozšiřovala do dalších vlaků. Dráhy na ní spolupracují s ČSOB.

Zdroj: ČTK
Další zprávy