reklama
 
 

Bikrosový Král Prahy získá cenné body do evropského šampionátu

19. 5. 2017
Pořadatelům z areálu v Praze-Řepích se podařilo získat druhý nejvyšší závod, jaký je možné v bikrosu mimo olympiádu pořádat. V žebříčku cyklistické federace má větší váhu už jen mistrovství světa.

Praha - Tradiční bikrosový závod King of Prague letos ještě víc nabude na svém lesku. Startovní listinu závodu elit i juniorů totiž ozdobí největší kontinentální hvězdy bojující o body do Evropského poháru. 

Praha bude o víkendu dějištěm třetího dvojzávodu seriálu, který po pěti zastávkách určí nejlepší evropské bikrosaře. Ve všech vyhlášených kategoriích by se mělo v závodech objevit více než 668 jezdců z 34 týmů z celé Evropy, jen z Česka jich bude přes dvě stovky.

V kategorii Elite mužů vede Rus Jevgenij Komarov, z domácích jezdců je na tom nejlépe Dominik Topinka na 38. pozici. Ženám vládne Nizozemka Laura Smuldrsová, Češky na body zatím nedosáhly.

Nejblíže úspěchu má z jezdců s českou vlajkou ve startovní listině Adam Moravec, jenž je průběžně třetí v kategorii chlapců 13-14 let. Eliška Bartuňková se mezi dívkami ve věku 15-16 let drží na sedmé pozici.

Závody začínají v sobotu i v neděli už od 8 hodin, třídy bojující o evropské body odstartují v poledne.

autor: Sport | 19. 5. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama