Bikerka Nash skončila na ME čtvrtá, vyhrála Slovinka Žakeljo

ČTK ČTK
23. 6. 2013 13:33
Česká bikerka Kateřina Nash skončila na mistrovství Evropy v cross country horských kol čtvrtá. Vítězkou závodu v Bernu se stala Slovinka Tanja Žakeljová
Kateřina Nash.
Kateřina Nash. | Foto: ČTK

Bern - Česká bikerka Kateřina Nash skončila na mistrovství Evropy v cross country horských kol čtvrtá. Vítězkou závodu v Bernu se stala Slovinka Tanja Žakeljová před Italkou Evou Lechnerovou a Polkou Majou Wloszczowskou. Nash zaostala za medailí o 21 vteřin.

Pětatřicetiletá Nash, která byla po zranění Terezy Huříkové jedinou Češkou ve startovním poli, rozjela závod výtečně. V touze navázat na bronz z roku 2007 při svém posledním startu na evropském šampionátu kontrolovala dění v čele, kde se postupně zformovala pětičlenná skupina. Nash v ní byla s pozdějšími medailistkami a pátou v cíli Katrin Leumannovou ze Švýcarska.

V polovině závodu se odpoutala Žakeljová, následně také Lechnerová a zbývající trio čekal boj o bronz. Z něj posléze odpadla Leumannová. V posledním kole pak odmítla dramatický finiš Wloszczowská, jež měla více sil než česká reprezentantka.

Čtyřiadvacetiletá Žakeljová potvrdila pozici suverénky této sezony. Lechnerovou porazila vedoucí žena Světového poháru o 38 sekund. "Je to skvělý pocit. Byl to těžký závod - podobně jako jsou ty ve Světovém poháru - a zpočátku jsem se necítila příliš dobře. Ale pak to bylo lepší a lepší a kolo od kola jsem si to užívala víc a víc," řekla Žakeljová.

V závodě mužů do 23 let se ze dvou medailí radovali Francouzi. Zvítězil Jordan Sarrou před Belgičanem Jensem Shuermansem, třetí byl Hugo Drechou. Nejlepší z českých závodníků Jan Nesvadba dojel s více než tříminutovou ztrátou patnáctý.

"Jelo se mi skvěle, ale ve třetím kole jsem měl krizi a musel si zvolnit na svoje tempo. Udržel bych se kolem toho desátého místa, nebýt namotaného řetězu a zničeného přesmykače v posledním kole. Musel jsem zastavit a předjelo mě pár lidí. Jsem z toho rozladěnej, přeci jen top desítka by byla daleko lepší," uvedl Nesvadba pro server mtbs.cz.

 

Právě se děje

Další zprávy