Bikerka Nash skončila na ME čtvrtá, vyhrála Slovinka Žakeljo

ČTK ČTK
23. 6. 2013 13:33
Česká bikerka Kateřina Nash skončila na mistrovství Evropy v cross country horských kol čtvrtá. Vítězkou závodu v Bernu se stala Slovinka Tanja Žakeljová
Kateřina Nash.
Kateřina Nash. | Foto: ČTK

Bern - Česká bikerka Kateřina Nash skončila na mistrovství Evropy v cross country horských kol čtvrtá. Vítězkou závodu v Bernu se stala Slovinka Tanja Žakeljová před Italkou Evou Lechnerovou a Polkou Majou Wloszczowskou. Nash zaostala za medailí o 21 vteřin.

Pětatřicetiletá Nash, která byla po zranění Terezy Huříkové jedinou Češkou ve startovním poli, rozjela závod výtečně. V touze navázat na bronz z roku 2007 při svém posledním startu na evropském šampionátu kontrolovala dění v čele, kde se postupně zformovala pětičlenná skupina. Nash v ní byla s pozdějšími medailistkami a pátou v cíli Katrin Leumannovou ze Švýcarska.

V polovině závodu se odpoutala Žakeljová, následně také Lechnerová a zbývající trio čekal boj o bronz. Z něj posléze odpadla Leumannová. V posledním kole pak odmítla dramatický finiš Wloszczowská, jež měla více sil než česká reprezentantka.

Čtyřiadvacetiletá Žakeljová potvrdila pozici suverénky této sezony. Lechnerovou porazila vedoucí žena Světového poháru o 38 sekund. "Je to skvělý pocit. Byl to těžký závod - podobně jako jsou ty ve Světovém poháru - a zpočátku jsem se necítila příliš dobře. Ale pak to bylo lepší a lepší a kolo od kola jsem si to užívala víc a víc," řekla Žakeljová.

V závodě mužů do 23 let se ze dvou medailí radovali Francouzi. Zvítězil Jordan Sarrou před Belgičanem Jensem Shuermansem, třetí byl Hugo Drechou. Nejlepší z českých závodníků Jan Nesvadba dojel s více než tříminutovou ztrátou patnáctý.

"Jelo se mi skvěle, ale ve třetím kole jsem měl krizi a musel si zvolnit na svoje tempo. Udržel bych se kolem toho desátého místa, nebýt namotaného řetězu a zničeného přesmykače v posledním kole. Musel jsem zastavit a předjelo mě pár lidí. Jsem z toho rozladěnej, přeci jen top desítka by byla daleko lepší," uvedl Nesvadba pro server mtbs.cz.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy