Kulhavý při premiéře v terénním triatlonu vyhrál. Plavání bylo MMA, hodnotil biker

1. 4. 2023 20:03
Olympijský vítěz na horském kole Jaroslav Kulhavý vyhrál svou mezinárodní premiéru v terénním triatlonu. Osmatřicetiletý šampion z her v Londýně a stříbrný biker z olympijského závodu v cross country 2016 v Riu de Janeiro kraloval triatlonistům na závodu Xterra na Maltě, který patří do nižší kategorie evropského poháru.
Jaroslav Kulhavý.
Jaroslav Kulhavý. | Foto: ASC Dukla/Ivana Roháčková

V plavání ve Středozemním moři Kulhavý ztratil na vedoucího Američana Jamese Shalovye čtyři minuty. "Poprvé jsem plaval v ostrém závodě na otevřené vodě, schytal jsem pár kopanců. Mám co zlepšovat," řekl Kulhavý na webu triatlonového svazu.

Na kole potvrdil, že patřil k nejlepším bikerům na světě a na druhém úseku měl o sedm minut nejrychlejší čas. V depu měl proto čtyři minuty k dobru na Francouze Guillaumea Meuniera. Cílem proběhl jako první o minutu a půl před Meunierem.

"Plavání bylo MMA, na kole jsem do toho dal maximum a vytvořil si náskok. Běh jsem na své poměry zvládl slušně, takže musím být napoprvé spokojený," zhodnotil Kulhavý, jenž na horském kole během kariéry vyhrál i titul mistra světa, Evropy či Světový pohár.

V Česku se představí také na Světovém poháru v Prachaticích od 11. do 13. srpna.