Bídný začátek, skvělý konec. Heat otočili duel proti Indianě

25. 5. 2014 8:50
Hrdinou sobotního utkání byl Ray Allen, jenž v poslední čtvrtině proměnil všechny čtyři tříbodové pokusy.
Ray Allen a Chris Bosh z Miami slaví výhru proti Indianě
Ray Allen a Chris Bosh z Miami slaví výhru proti Indianě | Foto: Reuters

Miami - Basketbalisté Miami otočili po špatném začátku třetí finále Východní konference play off NBA a porazili Indianu 99:87. V sérii vedou 2:1. Hrdinou sobotního utkání byl Ray Allen, jenž v poslední čtvrtině proměnil všechny čtyři tříbodové pokusy.

V základní sestavě Indiany se na hřišti Miami objevil i Paul George, jehož start byl nejistý kvůli lehkému otřesu mozku z předchozího zápasu. Pacers se povedl vstup do utkání a v 9. minutě vedli 17:4. Domácí celek kupil chyby a špatně střílel, ale i hosté ztráceli spoustu míčů. V nepříliš pohledné první půli se obhájci titulu přece jen probudili a v poločase prohrávali jen o čtyři body.

"V první čtvrtině to vypadalo, jako bychom uvízli v blátě," uvedl kouč Miami Erik Spoelstra. "Soupeř zaslouží uznání, jak diktoval hru. Nemůžeme hrát podle jejich not. Byla fajn vidět, jak jsme se vrátili do zápasu a ukázali určitou odolnost."

Necelé tři minuty před koncem třetí části poprvé skóroval domácí Ray Allen, který byl faulován při trojkovém pokusu, což potrestal třemi trestnými hody, jimiž posunul Heat do vedení 62:61. Pacers se od té chvíle do vedení už nevrátili.

Allen si v poslední části otevřel střelnici, trefil čtyři trojky a Pacers neměli šanci ani na zdramatizování koncovky. Allen byl s 16 body jedním ze tří hráčů Miami, kteří se dostali do dvouciferných čísel. Dwyane Wade v druhé půli nastřílel 15 ze svých 23 bodů a LeBron James byl nejlepším střelcem utkání s 26 body. Allen, Wade a James ve druhé půli sami přestříleli Indianu 47:45.

Pacers, kteří poprvé v letošním play off prohráli dvakrát za sebou, vedl Paul George se 17 body. Roy Hibbert nastřílel v první čtvrtině deset bodů, ale ve zbytku utkání přidal jen šest.

"Těžká porážka. Myslím, že jsme bojovali, dobře začali, ale pak jsme nezvládli své problémy s fauly. A nesrovnali jsme se s jejich náročnou obranou," řekl trenér Indiany Frank Vogel. Jeho svěřenci promrhali náskok 15 bodů, což se jim proti Miami stalo i v prosincovém utkání v základní části.

O pomalejším tempu zápasu svědčí, že žádné z družstev nemělo ani 70 střeleckých pokusů z pole. Oba týmy zaznamenaly jen 29 doskoků.

Série pokračuje v pondělí čtvrtým zápasem opět na palubovce Miami.