Biatlonová královna Vítková prožila dovolenou na Srí Lance

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
19. 5. 2015 22:29
Veronika Vítková se stala nejlepší českou biatlonistkou sezony.
Veronika Vítková
Veronika Vítková | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Že se stane nejlepší biatlonistkou roku vůbec nečekala. Veronika Vítková na úterním slavnostním galavečeru v Divadle Hybernia neskrývala překvapení.

V uplynulé sezoně sice skončila na senzačním čtvrtém místě v celkovém hodnocení Světového poháru, ale vrchol v podobě mistrovství světa se jí nepovedl. Neodvezla si ani jednu individuální medaili.

"Těch závodů bude ale ještě víc, tak věřím, že to ještě přijde," řekla novinářům čerstvá Biatlonistka roku 2015.

To jste po těch úspěších ve Světové poháru opravdu tak překvapená?
Jsem překvapená a spokojená. Říkala jsem si, že to vyhraje Ondra (Moravec) nebo Gabča (Soukalová), protože mají individuální medaili z mistrovství světa.

Jak moc si tedy toho ocenění vážíte?
Jsem ráda, že i ostatní ohodnotili tu sezonu jako vydařenou. Tedy až na to mistrovství světa, které se mi moc nepovedlo. Chtěla jsem medaili, ale já myslím, že těch závodu ještě bude víc a podaří se to.

Co všechno jste během toho měsíčního volna stihla?
Po sezoně jsme jeli na exhibici do Ruska. A dva dny na to jsme odlítali s přítelem na Srí Lanku, kde jsme byli 17 dní. Pak ještě na Stubai na sjezdovky a bylo po volnu.

Máte nějaké zážitky z exotiky?
Celou dobu jsme na Srí Lance cestovali, což pro mě bylo něco nového. Do té doby jsem takhle nikde nebyla. Přítel mi dovolil vzít si jen tři trička, kraťasy a plavky. Nikde jsme nebyli déle než tři dny. A nic jsme neměli naplánované, koupili jsme jen letenky, tam jsme vystoupili a řekli jsme si, kam teď pojedem.

A kde jste přespávali?
Vždycky jsme jen dojeli do městečka, kam jsme chtěli, a spousta ubytování byla volných, protože bylo po sezoně. Jezdili jsme místní dopravou, což byl asi největší zážitek, protože do autobusu, který je pro 40 lidí, nacpali 140.

Teď už ale plně trénujete. Bylo těžké se z dovolené zpátky dostat do aktivního procesu?
Bolí to hodně. Já jsme byla na začátku nějaká nachlazená a ještě trochu jsem. Takže jsem dostala trochu úlevu, ale já ji moc úplně nechtěla, takže jsem stejně dělala to, co všichni ostatní.

Takže tím potvrzujete přezdívku "Hujer", kterou na vás při galavečeru práskli kolegové?
Nee. To bylo hrozně zkreslené. Ondra je mnohem větší Hujer než já. Jen všude chodím raději o pět minut dřív než o pět minut později. To je celé. (smích)

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy