Biatlonistka Jislová sahala na ME po medaili, nakonec dojela šestá

28. 2. 2016 13:00
Biatlonistka Jesicca Jislová doběhla v závodu s hromadným startem na evropském šampionátu v Ťumeni šestá a postarala se o nejlepší individuální výsledek českého B týmu.
Jessica Jislová byla blízko medaile.
Jessica Jislová byla blízko medaile. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Ťumeň (Rusko) - Biatlonistka Jesicca Jislová doběhla v závodu s hromadným startem na evropském šampionátu v Ťumeni šestá a postarala se o nejlepší individuální výsledek českého B týmu. Před poslední střelbou figurovala na stříbrné pozici, ale udělala při stojce dvě chyby a propadla se. Barbora Tomešová skončila devátá. Zlato vybojovala Němka Luise Kummerová.

Zatímco světová elita se připravuje na mistrovství světa, které v Oslu začne ve čtvrtek, Jislová s Tomešovou a Jitkou Landovou v Rusku bojovaly o jedno volné místo v nominaci pro MS. Dnešní závod vyšel lépe Jislové, od medaile ji však dělilo více než půl minuty.

"Útok na medaili se bohužel nezdařil. Byl to kousek od vytoužené bedny, ale máme umístění na pódiu a slavnostní vyhlášení (pro šest nejlepších). Bára ještě byla devátá, před závodem bych to bral, teď jsem mírně zklamán," řekl České televizi trenér B týmu Marian Málek.

Ve 14:00 začne závod s hromadným startem mužů včetně Jaroslava Soukupa a Adama Václavíka.

Mistrovství Evropy v biatlonu v Ťumeni (Rusko) - závody s hromadným startem:

Ženy (12,5 km): 1. Kummerová (Něm.) 36:05,1 (2 tr. okruhy), 2. Fialková (SR) -8,0 (3), 3. Tandrevoldová (Nor.) -11,3 (4), ...6. Jislová -46,1 (3), 9. Tomešová (obě ČR) -54,1 (4).

14:00 muži (15 km).