Drsná nehoda vymazala české biatlonistce paměť

Aleš Vávra Aleš Vávra
11. 6. 2013 11:10
Biatlonistka Veronika Zvařičová se pomalu vzpamatovává z fatální nehody, která jí na konci května obrátila život vzhůru nohama.
Biatlonistka Veronika Zvařičová.
Biatlonistka Veronika Zvařičová. | Foto: ČTK

Liberec - Z nejhoršího je venku, ale veselé časy rozhodně neprožívá. Biatlonistka Veronika Zvařičová se pomalu vzpamatovává z fatální nehody, která jí na konci května obrátila život vzhůru nohama.

Čtyřiadvacetiletá dívka je po úspěšných operacích hlavy, ramene a kotníku. Ze střetu s automobilem, který jí při tréninku na kolečkových lyžích znenadání a zřejmě ve velké rychlosti překřížil cestu, si vůbec nic nepamatuje.

Nepamatuje si nehodu, ani dny předtím

"Má výpadek paměti, který sahá již několik dní před osudnou nehodu. Možná je to dobře. Je lepší, když si člověk některé věci raději nepamatuje," říká Jan Matouš, šéf biatlonového klubu SKP Jablonec nad Nisou.

Biatlonistka normálně komunikuje, což je zatím asi nejveselejší zpráva. "Včera jsem s ní zrovna mluvil. Dle mého laického pohledu vše probíhá dobře. Veronika komunikuje, samozřejmě v rámci možností," pokračuje Matouš.

Kvůli zraněním nemůže ani na pojízdné křeslo

Právě dnes se zraněná biatlonistka stěhuje z traumatologického oddělení Krajské nemocnice Liberec do zdravotnického zařízení v Jablonci nad Nisou. Zde bude probíhat další fáze léčby.

"Ona by šla nejraději už někam ven, bohužel tím, že má zraněný kotník a rameno, nemůže zatím používat ani kolečkové křeslo. Všichni doufáme, že se to bude rychle lepšit. Je mladá, takže by se to mělo hojit rychle," věří Matouš.

Finišmanka bronzové štafety ze Světového poháru v Ruhpoldingu po střetu utrpěla četné zlomeniny a pohmožděniny v oblasti hlavy, tříštivou zlomeninu lopatky, zlomeninu klíční kosti a další zranění končetin.

Jelo auto příliš rychle? Policie stále šetří

Policie nehodu nadále šetří. "Vyšetřování stále probíhá, případ ještě není uzavřený. Kdo nehodu zavinil tedy zatím nevíme," informovala tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Nehoda se stala tak, že řidič osobního vozu Škoda Octavia najížděl na biatlonový okruh, který se v jednom místě kříží s účelovou komunikací. Biatlonistka jela z kopce ve velké rychlosti a střet s autem jí odmrštil deset metrů daleko.

Řidič nepožil před jízdou alkohol a po nehodě se zraněné ženě snažil okamžitě pomoci. Otázkou vyšetřování však je, zda neměl dát trénující Zvařičové přednost a jakou rychlostí vlastně jel.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Nové byty v Praze do konce června zdražily meziročně o 9,4 procenta, ukázala analýza

Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118 480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Růst cen podle nich zrychlil kvůli převisu poptávky nad nabídkou, odrážejí se v něm i zvyšující se ceny stavebních materiálů.

"Prodeje jsou na rekordní úrovni již devět měsíců v řadě. Poptávku ženou stále velmi dostupné hypotéky a také obava ze znehodnocení úspor vlivem inflace. Na byty se dokonce tvoří pořadníky a nové projekty se z velké části vyprodají prakticky hned po uvedení na trh," uvedl zakladatel a šéf společnosti Central Group Dušan Kunovský.

Z analýzy vyplývá, že během druhého čtvrtletí letošního roku se v metropoli prodalo rekordních 2650 nových bytů, počet nabízených jednotek se naopak snížil na 3350. Za celé pololetí se podle firem v Praze prodalo 4750 nových bytů, meziročně téměř dvojnásobek. Největší zájem lidé při koupi projevili o dispozice 2+kk, druhou prodejně nejsilnější pozici obsadily třípokojové byty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy