Biatlonisté konečně zabrali! Šlesingr dojel osmý, tři Češi v elitní patnáctce

8. 1. 2016 12:55
Michal Šlesingr v cíli sprintu.
Michal Šlesingr v cíli sprintu. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Ruhpolding - První závod roku 2016 přinesl konečně radost českým biatlonistům. Ve sprintu v německém Ruhpoldingu dojel osmý Michal Šlesingr, dvanáctý Michal Krčmář a třináctý Ondřej Moravec.

Závod Světového poháru jasně ovládli Norové. První skončil Johannes Bö, druhý jeho bratr Tarjei Bö, třetí pak Emil Hegle Svendsen. Vedení v celkovém pořadí v pohodě udržel Francouz Martin Fourcade, dnes čtvrtý, i proto, že nemoc na start nepustila jeho největší soupeře, Nora Björndalena a Němce Schemppa. Závod jsme sledovali živě zde.

Češi jeli poprvé v šesti, nováček Adam Václavík ale sprint nezvládl střelecky a do první šedesátky pro sobotní stíhací závod se neprobojoval. Neuspěl ani Jaroslav Soukup, naopak Tomáš Krupčík skončil na 54. místě a stíhačka mu neunikla.

"Jsem strašně rád, že je mužský tým konečně tam, kde by měl být. Bude to ohromně zajímavý stíhací závod. Mohlo to být ještě lepší, je to tam nalepené po vteřinkách," zhodnotil sprint v telefonickém rozhovoru pro Českou televizi šéftrenér reprezentace Ondřej Rybář.

"Pro Adama to byla těžká premiéra, co se týče psychiky. Stojkou se připravil nejen o body, ale i o stíhačku. Hrozně ho to mrzí, na poslední dvě rány se měl lépe koncentrovat. Ale to je o těch zkušenostech, pro které si sem přijel," dodal Rybář k jednadvacetiletému závodníkovi z Jilemnice.

Michal Šlesingr zvládl sprint střelecky výborně a všech deset ran umístil přesně. Ondřej Moravec, od soboty novopečený otec dcery, chyboval jednou při střelbě vleže a za čistě střílejícím Krčmářem zaostal o tři sekundy.

Ve 14:30 začne sprint žen, žluté číslo vedoucí biatlonistky SP bude hájit Gabriela Soukalová. Na trati budou také Veronika Vítková, Eva Puskarčíková, Lucie Charvátová a Jitka Landová.

SP v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo):

Muži - sprint (10 km):

1. J. Bö 21:57,5 (0 tr. okruhů), 2. T. Bö -3,0 (0), 3. Svendsen (všichni Nor.) -7,6 (0), 4. M. Fourcade (Fr.) -10,9 (1), 5. Grossegger -24,4 (0), 6. Eder -27,5 (0), 7. Landertinger (všichni Rak.) -39,8 (0), 8. Šlesingr (ČR) -45,0 (0), 9. Birnbacher (Něm.) -45,3 (1), 10. Pidručnyj (Ukr.) -52,7 (1), ...12. Krčmář -56,4 (0), 13. Moravec -59,3 (1), 54. Krupčík -1:52,8 (1), 75. Václavík -2:29,5 (3), 96. Soukup (všichni ČR) -3:38,9 (5).

Průběžné pořadí SP (po 9 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 427, 2. Svendsen 354, 3. Björndalen (Nor.) 337, 4. Schempp (Něm.) 331, 5. T. Bö 317, 6. Fillon Maillet (Fr.) 307, ...25. Moravec 136, 36. Šlesingr 77, 37. Krčmář 76, 47. Soukup 37, 74. Krupčík 3.