Biatlonista Moravec přišel na poslední položce o první místo

Foto: CPA - Eduard Erben
ČTK Sport ČTK, Sport
28. 11. 2012 19:30
Ondřej Moravec sahal v úvodním závodu Světového poháru v Östersundu po životním výsledku, po dvou chybách na poslední střelbě však skončil čtrnáctý.

Östersund - Biatlonista Ondřej Moravec sahal v úvodním závodu Světového poháru v Östersundu po životním výsledku, po dvou chybách na poslední střelbě však skončil čtrnáctý.

Triumfem ve vytrvalostním závodu na 20 kilometrů zahájil obhajobu celkového vítězství v seriálu Francouz Martin Fourcade.

Moravec, jenž byl v neděli finišmanem bronzové smíšené štafety, absolvoval vynikající tři čtvrtiny závodu. Tři střelecké položky zvládl bez chyby a útočil na první stupně vítězů v kariéře.

Na závěrečné stojce však osmadvacetiletý reprezentant dvakrát minul a kvůli dvěma trestným minutám vypadl z elitní desítky.

Na vítězného Fourcada ztratil Moravec 1:53,1 minuty. I tak je pro něj čtrnácté místo vyrovnaným čtvrtým nejlepším výsledkem v elitním seriálu.

Na body dosáhl i Šlesingr

Šampion z minulé sezony Fourcade zvítězil s náskokem 12,3 sekundy před Rakušanem Dominikem Landertingerem, oba si připsali po jedné trestné minutě.

Bezchybná střelba pomohla k prvnímu umístění na stupních vítězů v kariéře překvapivému třetímu muži závodu Eriku Lesserovi z Německa.

Na body dosáhl z pětice českých reprezentantů ještě Michal Šlesingr, jemuž střelecky nevyšla první polovina závodu (3 trestné minuty) a skončil jednatřicátý.

Tomáš Holubec byl 57., debutant Tomáš Krupčík 85. a Zdeněk Vítek s deseti trestnými minutami pátý od konce 99.

Ve čtvrtek mají v Östersundu na programu vytrvalostní závod ženy.

SP v biatlonu v Österdunu (Švédsko):

Muži - vytrvalostní závod 20 km: 1. M. Fourcade (Fr.) 50:44,7 (1 tr. minuta), 2. Landertinger (Rak.) -12,3 (1), 3. Lesser (Něm.) -21,7 (0), 4. Svendsen (Nor.) -37,1 (2), 5. Usťugov (Rus.) -1:01,3 (2), 6. Pinter (Rak.) -1:06,1 (1), 7. Bjöntegaard (Nor.) -1:11,8 (1), 8. Aněv (Bulh.) -1:31,4 (1), 9. Šipulin (Rus.) -1:38,3 (3), 10. Kauppinen (Fin.) -1:41,7 (0), ...14. Moravec -1:53,1 (2), 31. Šlesingr -3:02,6 (3), 57. Holubec -4:56,0 (2), 85. Krupčík -8:08,1 (6), 99. Vítek (všichni ČR) -12:00,2 (10).

 

Právě se děje

před 58 minutami

Britský herec Terry Jones ze skupiny Monty Python daroval mozek vědcům

Jones trpěl poměrně vzácným druhem demence, která postihuje především čelní oblast mozku. Herec měl podle britského tisku v posledních letech problémy s komunikací a porozuměním.

Jeho mozek byl podle The Daily Telegraph uložen v neurologickém institutu londýnské univerzity UCL. "Výzkum mozkových tkání nám pomáhá v pochopení těchto nemocí. Darování mozku není zdaleka běžné, velice si toho ceníme," řekl Thomas Warner, který má v UCL na starosti mozkovou banku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Česku pracuje víc Britů, od hlasování o brexitu jich přibyla třetina

V Česku přibylo od referenda o brexitu pracovníků z Británie. Proti červnu 2016, kdy se ve Spojeném království hlasovalo o odchodu z EU, se počet britských zaměstnanců zvedl o víc než třetinu. Vzrostl také počet Britů a Britek, kteří se rozhodli žít v ČR natrvalo. Zvýšil se o 55 procent. Vyplývá to ze statistik úřadu práce a ministerstva vnitra. Britové tvoří ve srovnání s jinými cizinci jen malou skupinu. V ČR jich je přes 8300. Počet přistěhovalců z této země rostl v posledních letech ale víc než z jiných starých zemí EU.

Česko už loni na jaře přijalo zákon, který v případě brexitu bez dohody zaručuje do konce letoška lidem z Británie stejné zacházení jako ostatním lidem z EU. Mají stejné postavení jako Češi a Češky. Další vývoj bude záviset na výsledku vyjednávání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy