Biatlonista Moravec přišel na poslední položce o první místo

FOTO Klaus s organizátory MS v biatlonu a alpském lyžování
Klaus si podal ruku také s prezidentem České biatlonové unie Václavem Fiřtíkem,...
...šéfem organizačního výboru biatlonového MS Jiřím Hamzou...
...a prezidentem Rakouského lyžařského svazu Peterem Schröcksnadlem, který zastupoval MS ve sjezdovém lyžování v roce 2013 ve Schladmingu.
Památeční fotka všech zúčastněných.
Foto: CPA - Eduard Erben
ČTK Sport ČTK, Sport
28. 11. 2012 19:30
Ondřej Moravec sahal v úvodním závodu Světového poháru v Östersundu po životním výsledku, po dvou chybách na poslední střelbě však skončil čtrnáctý.

Östersund - Biatlonista Ondřej Moravec sahal v úvodním závodu Světového poháru v Östersundu po životním výsledku, po dvou chybách na poslední střelbě však skončil čtrnáctý.

Triumfem ve vytrvalostním závodu na 20 kilometrů zahájil obhajobu celkového vítězství v seriálu Francouz Martin Fourcade.

Moravec, jenž byl v neděli finišmanem bronzové smíšené štafety, absolvoval vynikající tři čtvrtiny závodu. Tři střelecké položky zvládl bez chyby a útočil na první stupně vítězů v kariéře.

Na závěrečné stojce však osmadvacetiletý reprezentant dvakrát minul a kvůli dvěma trestným minutám vypadl z elitní desítky.

Na vítězného Fourcada ztratil Moravec 1:53,1 minuty. I tak je pro něj čtrnácté místo vyrovnaným čtvrtým nejlepším výsledkem v elitním seriálu.

Na body dosáhl i Šlesingr

Šampion z minulé sezony Fourcade zvítězil s náskokem 12,3 sekundy před Rakušanem Dominikem Landertingerem, oba si připsali po jedné trestné minutě.

Bezchybná střelba pomohla k prvnímu umístění na stupních vítězů v kariéře překvapivému třetímu muži závodu Eriku Lesserovi z Německa.

Na body dosáhl z pětice českých reprezentantů ještě Michal Šlesingr, jemuž střelecky nevyšla první polovina závodu (3 trestné minuty) a skončil jednatřicátý.

Tomáš Holubec byl 57., debutant Tomáš Krupčík 85. a Zdeněk Vítek s deseti trestnými minutami pátý od konce 99.

Ve čtvrtek mají v Östersundu na programu vytrvalostní závod ženy.

SP v biatlonu v Österdunu (Švédsko):

Muži - vytrvalostní závod 20 km: 1. M. Fourcade (Fr.) 50:44,7 (1 tr. minuta), 2. Landertinger (Rak.) -12,3 (1), 3. Lesser (Něm.) -21,7 (0), 4. Svendsen (Nor.) -37,1 (2), 5. Usťugov (Rus.) -1:01,3 (2), 6. Pinter (Rak.) -1:06,1 (1), 7. Bjöntegaard (Nor.) -1:11,8 (1), 8. Aněv (Bulh.) -1:31,4 (1), 9. Šipulin (Rus.) -1:38,3 (3), 10. Kauppinen (Fin.) -1:41,7 (0), ...14. Moravec -1:53,1 (2), 31. Šlesingr -3:02,6 (3), 57. Holubec -4:56,0 (2), 85. Krupčík -8:08,1 (6), 99. Vítek (všichni ČR) -12:00,2 (10).

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy