Biatlonista Moravec přišel na poslední položce o první místo

FOTO Klaus s organizátory MS v biatlonu a alpském lyžování
Klaus si podal ruku také s prezidentem České biatlonové unie Václavem Fiřtíkem,...
...šéfem organizačního výboru biatlonového MS Jiřím Hamzou...
...a prezidentem Rakouského lyžařského svazu Peterem Schröcksnadlem, který zastupoval MS ve sjezdovém lyžování v roce 2013 ve Schladmingu.
Památeční fotka všech zúčastněných.
Foto: CPA - Eduard Erben
ČTK Sport ČTK, Sport
28. 11. 2012 19:30
Ondřej Moravec sahal v úvodním závodu Světového poháru v Östersundu po životním výsledku, po dvou chybách na poslední střelbě však skončil čtrnáctý.

Östersund - Biatlonista Ondřej Moravec sahal v úvodním závodu Světového poháru v Östersundu po životním výsledku, po dvou chybách na poslední střelbě však skončil čtrnáctý.

Triumfem ve vytrvalostním závodu na 20 kilometrů zahájil obhajobu celkového vítězství v seriálu Francouz Martin Fourcade.

Moravec, jenž byl v neděli finišmanem bronzové smíšené štafety, absolvoval vynikající tři čtvrtiny závodu. Tři střelecké položky zvládl bez chyby a útočil na první stupně vítězů v kariéře.

Na závěrečné stojce však osmadvacetiletý reprezentant dvakrát minul a kvůli dvěma trestným minutám vypadl z elitní desítky.

Na vítězného Fourcada ztratil Moravec 1:53,1 minuty. I tak je pro něj čtrnácté místo vyrovnaným čtvrtým nejlepším výsledkem v elitním seriálu.

Na body dosáhl i Šlesingr

Šampion z minulé sezony Fourcade zvítězil s náskokem 12,3 sekundy před Rakušanem Dominikem Landertingerem, oba si připsali po jedné trestné minutě.

Bezchybná střelba pomohla k prvnímu umístění na stupních vítězů v kariéře překvapivému třetímu muži závodu Eriku Lesserovi z Německa.

Na body dosáhl z pětice českých reprezentantů ještě Michal Šlesingr, jemuž střelecky nevyšla první polovina závodu (3 trestné minuty) a skončil jednatřicátý.

Tomáš Holubec byl 57., debutant Tomáš Krupčík 85. a Zdeněk Vítek s deseti trestnými minutami pátý od konce 99.

Ve čtvrtek mají v Östersundu na programu vytrvalostní závod ženy.

SP v biatlonu v Österdunu (Švédsko):

Muži - vytrvalostní závod 20 km: 1. M. Fourcade (Fr.) 50:44,7 (1 tr. minuta), 2. Landertinger (Rak.) -12,3 (1), 3. Lesser (Něm.) -21,7 (0), 4. Svendsen (Nor.) -37,1 (2), 5. Usťugov (Rus.) -1:01,3 (2), 6. Pinter (Rak.) -1:06,1 (1), 7. Bjöntegaard (Nor.) -1:11,8 (1), 8. Aněv (Bulh.) -1:31,4 (1), 9. Šipulin (Rus.) -1:38,3 (3), 10. Kauppinen (Fin.) -1:41,7 (0), ...14. Moravec -1:53,1 (2), 31. Šlesingr -3:02,6 (3), 57. Holubec -4:56,0 (2), 85. Krupčík -8:08,1 (6), 99. Vítek (všichni ČR) -12:00,2 (10).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Pirát Marcel Kolaja byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu

Pirátský europoslanec Marcel Kolaja, který je členem evropské frakce zelených, byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu (EP). Ve druhém kole získal 344 hlasů z 668 platných. Kolaja byl v první polovině pětiletého volebního období místopředsedou EP, z obhajoby funkce ale ve středu "z taktických důvodů" po druhém kole odstoupil.

Pět kvestorů spolu s předsedou a 14 místopředsedy tvoří vedení EP. Kvestoři jsou většinou pověřeni administrativními a finančními záležitostmi týkajícími se přímo poslanců a chodu parlamentu, jsou členy předsednictva s poradním hlasem.

Ve středu si EP zvolil za předsedkyni maltskou lidoveckou političku Robertu Metsolaovou. Post místopředsedkyně obhájila Češka Dita Charanzová, zvolená za hnutí ANO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy