reklama
 
 

Soukalová si docouvala pro třetí místo, Šlesingr dojel poslední

Aktualizováno 6. 2. 2016 20:36
Ondřej Moravec se v hromadném závodě biatlonistů v kanadském Canmore dostal do elitní desítky, naopak Michalu Krčmářovi a Michalu Šlesingrovi se nedařilo. V závodě žen obsadila Gabriela Soukalová třetí příčku.

Canmore - Fenomenální výkonnost Gabriely Soukalové trvá i v kanadském Canmore. Vedoucí žena Světového poháru se podesáté v sezoně postavila na stupně vítězů, když v sobotním závodě s hromadným startem obsadila třetí místo. Zároveň prodloužila i svoji sérii umístění v první desítce. 

Závod vyhrála Dorothea Wiererová, Soukalová na ni ztratila 50 sekund. Eva Puskarčíková bez jediné střelecké chyby dojela dvanáctá, Veronika Vítková s třemi chybami osmnáctá. Závod jsme sledovali zde.

Dařilo se i Ondřeji Moravcovi, který prolomil sérii nepovedených výsledků a po delším čase se probojoval do elitní desítky. Za prvním Dominikem Windischem zaostal o 35 sekund a obsadil celkovou devátou příčku. Pro Itala to byly vůbec první stupně vítězů kariéry. Michal Krčmář doběhl pětadvacátý, Michal Šlesingr s osmi chybami na střelnici dokonce až úplně poslední, třicátý. Závod jsme sledovali živě zde.

Soukalová? Samá chvála

Skvělá, úžasná, neuvěřitelná. Tyto a další superlativy se po dalším závodě nesou k uším Gabriely Soukalové. Ta obstála i v dalším měření a upevnila si vedení v čele Světového poháru.

"Je to paráda. My ji můžeme zase jenom chválit. Žlutý dres je svazující, ale ona to zvládá až neuvěřitelně dobře. Všude se o ní mluví, všude je vidět, i tak je v pohodě a koncentrovaná jen na svůj výkon," pěl po závodě ódy na svou svěřenkyni v rozhovoru pro Českou televizi trenér Zdeněk Vítek.

Ve finiši si dokonce dovolila Soukalová nevídaný kousek, kdy do cíle dojela pozpátku:

Dalším Češkám se vedlo rovněž solidně. Za celý závod se ani jednou neminula Eva Puskarčíková, jenže vinou velmi pomalého běhu jí to stačilo jen na 12. příčku. "Bohužel je z formy. Na trati kroutila hlavou, nejelo se jí dobře. Čtyři nuly jsou ale čtyři nuly. Škoda, že z toho není desítka," řekl Vítek.

Hned na první položce vleže třikrát chybovala Veronika Vítková a měla tak prakticky po závodě. Nic však nezabalila a z posledního místa se nakonec vyškrábala až na místo osmnácté, když z dalších patnácti terčů netrefila jediný.

Muže trápily lyže

Moravec měl v Kanadě velké problémy s aklimatizací, související s osmihodinovým časovým posunem. Dnes se však cítil lépe než v předchozích dnech a na trati to bylo znát. "Ondru ještě včera bolela hlava a moc nespal. Dneska to ale bylo konečně lepší," řekl v rozhovoru pro Českou televizi trenér Marek Lejsek.

Závod se však nepovedl českému servisu. Ani jednomu z českých závodníků nejely úplně dobře lyže. "Bylo to opravdu špatné. Podmínky pro přípravu byly hodně složité. Byli jsme ráno testovat mázu, pak napadlo půl metru sněhu a vše se jelo nanovo," litoval Lejsek.

Ani střelecky se však vůbec nepovedl závod dalším dvěma českým zástupcům. Michal Krčmář chyboval sedmkrát a Michal Šlesingr dokonce osmkrát. "Oba kluci to nezvládli. Na střelnici se hodně točil vítr, ale nechci se vymlouvat, podmínky měli všichni stejné," hodnotil Lejsek.

Zítra se program v kanadském Canmore uzavře závody štafet.

autor: Sport | 6. 2. 2016 18:45

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama