Soukalové utekl bronz, čtyři Češky dojely v elitní patnáctce

Podívejte se na snímky ze stíhacích závodů v Pokljuce
Nejlépe dopadla "jako obvykle" Gabriela Soukalová.
Usměvavá závodnice byla v cíli se čtvrtým místem spokojená,...
... byť tak ztratila žlutý dres pro vedoucí závodnici Světového poháru. Ten jí o čtyři body vzala dnes druhá Marie Dorinová Habertová z Francie.
Veronika Vítková startovala čtvrtá, Soukalová pátá a po druhé střelbě vleže spolu bojovaly o třetí místo, ale zezadu se přihnala Finka Kaisa Mäkäräinenová.
Aktualizováno 19. 12. 2015 14:34
České biatlonistky v závodu Světového poháru na deset kilometrů medaili nevybojovaly. Nejlépe si vedla čtvrtá Gabriela Soukalová.

Praha - Ačkoliv si dnes české biatlonistky vedly podstatně lépe než jejich mužští kolegové, na medaili nedosáhly. V závodu Světového poháru na deset kilometrů ve slovinské Pokljuce měla nejblíž k úspěchu Gabriela Soukalová, která dojela čtvrtá.

Závod jsme sledovali v podrobném online přenosu.

Hned čtyři Češky z pěti však skončily v elitní patnáctce, Eva Puskarčíková byla poprvé v životě mezi nejlepšími deseti. Závod ovládla bezchybná Laura Dahlmeierová.

České ženy rozjely závod úchvatně, když na úvodních dvou střeleckých položkách v leže, s výjimkou Landové, ani jednou nechybovaly. "Se zbraní jim to dneska šlo a taky běžecky to nebylo špatné. Třešničkou na dortu by dnes bylo pódium, i tak jsme ale z dneška nadšení," chválil trenér Zdeněk Vítek.

Puskarčíková trefila všech 20 terčů

Ve stoje však několik chyb přišlo. Z dvaceti ran se však ani jednou nemýlila Puskarčíková, která se díky tomu poprvé v kariéře umístila v elitní desítce.

"Jsem absolutně nadšená. Vždycky jsem si přála v desítce skončit a najednou je to tady. Paráda," radovala se čtyřiadvacetiletá členka SKP Jablonec. "Každopádně z trati jsem měla respekt a v hlavě trochu blok z pátečního sprintu. Proto jsem si ve sjezdech pokaždé raději připlužila. To nebylo ideální, ale nemohla jsem si pomoci," uvedla.

Sedmá dojela do cíle Veronika Vítková a patnáctá Lucie Charvátová. Závod se z českých žen nepovedl jen Jitce Landové, ta pětkrát chybovala a skončila až 42.

V zítřejším závodu s hromadným startem bude mít český biatlon, díky kvalitním výsledkům, poprvé v historii čtyři závodnice. "Je to paráda, to tu ještě nebylo. Čtyři holky mezi třicítkou nejlepších je super výsledek," uzavřel Vítek.

Závod SP v biatlonu v Pokljuce (Slovinsko):

Ženy - stíhací závod (10 km): 1. Dahlmeierová (Něm.) 30:08,9 (0), 2. Dorinová Habertová (Fr.) -18,0 (0), 3. Mäkäräinenová (Fin.) -55,2 (1), 4. Soukalová (ČR) -1:04,6 (1), 5. Preussová -1:09,4 (1), 6. Hinzová (obě Něm.) -1:09,9 (1), 7. Vítková (ČR) -1:22,8 (2), 8. Fenneová (Nor.) -1:26,5 (2), 9. Puskarčíková (ČR) -1:28,7 (0), 10. Dunkleeová (USA) -1:35,4 (2), ...15. Charvátová -2:06,7 (3), 42. Landová (obě ČR) -4:38,0 (5).

Průběžné pořadí SP (po 7 z 26 závodů): 1. Dorinová Habertová 309, 2. Soukalová 305, 3. Hildebrandová (Něm.) 283, 4. Wiererová (It.) 249, 5. Preussová 225, 6. Mäkäräinenová 218, ...8. Vítková 196, 23. Charvátová 109, 25. Puskarčíková 98, 55. Landová 22.