Soukalová ve stíhačce třikrát minula, ale doběhla opět v první desítce

Sport Sport
Aktualizováno 23. 1. 2016 14:09
Gabriela Soukalová při poslední střelbě udělala dvě chyby, a připravila se tak o stupně vítězů. Závod vyhrála Ruska Jekatěrina Jurlovová.
Gabriela Soukalová
Gabriela Soukalová | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Anterselva - Česká biatlonistka Gabriela Soukalová obsadila v sobotním stíhacím závodě Světového poháru v Anterselvě sedmé místo. Na vítěznou Jekatěrinu Jurlovovou ztratila 54 sekund, ale jako dosud pokaždé v sezoně opět doběhla v Top 10.

Druhá byla v cíli Švýcarka Selina Gasparinová, bronz bere domácí Dorothea Wiererová. Třináctá do cíle doběhla Veronika Vítková, 26. Eva Puskarčíková. Bez bodů pak skončily Lucie Charvátová a Jessica Jislová. Závod jsme sledovali živě zde.

Chtěla zrychlit, nevyšlo to

Ač se ráno před startem Soukalová necítila nejlíp, rozhodla se, že přecejen do závodu vyrazí a porve se o další body. A to se jí nakonec povedlo. Po dvou položkách v leže to opět vypadalo na stupně vítězů. Na obou stojkách však vedoucí žena SP chybovala a pořadím se propadla.

"Bohužel, tak to prostě chodí. Velká škoda poslední zastávky na střelnici, kde Gabča nechala dvě rány. Bylo vidět, že chtěla zrychlit a zkusit ohrozit čelo závodu. To však bylo nakonec na úkor přesnosti," hodnotil výkon Soukalové pro Českou televizi trenér Zdeněk Vítek.

Vítkovou stále trápí střelba

Nachlazená a nemocná se na trať vydala i devátá žena celkové pořadí Světového poháru Veronika Vítková. "Zdálo se mi, že Verča měla trochu problém s dýcháním. První položka výborná, druhá se třemi chybami tragická. Celkově dnes střídala super chvíle s těmi špatnými," řekl Vítek.

Spokojenost panovala i s výkonem další české závodnice Evy Puskarčíkové. "Evča znovu potvrdila svoji kvalitu na střelbě. Všechno to byly přesné centrové rány. Škoda těch dvou minel a už klasicky i pomalejšího běhu," zhodnotil výkon 25leté závodnice český kouč.

Nováčkovskou daň naopak zaplatily Charvátová s Jislovou, které chybovaly osmkrát, respektive sedmkrát.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Chci, aby bylo Česko lídrem v inovacích, řekl Babiš v New Yorku

Česká republika chce být zemí budoucnosti a stát se tím, kdo v inovacích udává tón. V New Yorku to na fóru Concordia Summit, které se koná jako doprovodná akce k Valnému shromáždění OSN, prohlásil český premiér Andrej Babiš. "Jako jedna z nejvíce industrializovaných zemí v Evropě se musíme soustředit na inovace, abychom zajistili naši konkurenceschopnost," řekl Babiš. Zmínil, že národní strategie je založena na devíti tematických pilířích od podpory prostředí, které umožní vznik nových podniků, přes podporu vzdělání a výzkumu po digitalizaci a technologický rozvoj.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 52 minutami

Jandová dojela v časovce juniorek na 25. místě, Vacek 42.

Mathias Vacek skončil v časovce juniorů na mistrovství světa v silniční cyklistice v britském Harrogate na 42. místě a další český jezdec Pavel Bittner dojel na 53. pozici. Z triumfu se radoval Ital Antonio Tiberi, který zvládl 27,6 kilometru dlouhou trať za 38:28,25 minuty.

V kategorii juniorek obsadila Veronika Jandová 25. místo a Kristýna Burlová skončila na 37. pozici. Zlato získala Ruska Ajgul Garejevová, jež 13,7 kilometru absolvovala za 22:16 minuty.

před 52 minutami

Novým mluvčím Evropské komise bude Francouz Eric Mamer

Novým hlavním tiskovým mluvčím Evropské komise (EK) bude Francouz Eric Mamer, který na různých pozicích ve vrcholném orgánu unijní exekutivy pracuje 25 let. Mediálním poradcem budoucí předsedkyně EK Ursuly von der Leyenové se stane její dlouholetý německý spolupracovník Jens Flosdorff.

Ten je v současnosti mluvčím týmu, který připravuje nástup von der Leyenové do čela komise. V posledním desetiletí byl německé političce po boku během jejího působení v roli ministryně obrany i na ministerstvu práce a sociálních věcí.

Mamer momentálně pracuje jako ředitel pro hospodářskou soutěž v průmyslové sekci komise. Předtím vystřídal v EK několik řídících pozic a byl mimo jiné zástupcem ředitele kabinetu komisaře Günthera Oettingera.
Mamerovou zástupkyní bude Rumunka Dana Spinantová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy