reklama
 
 

Soukalová ve stíhačce třikrát minula, ale doběhla opět v první desítce

Aktualizováno 23. 1. 2016 14:09
Gabriela Soukalová při poslední střelbě udělala dvě chyby, a připravila se tak o stupně vítězů. Závod vyhrála Ruska Jekatěrina Jurlovová.

Anterselva - Česká biatlonistka Gabriela Soukalová obsadila v sobotním stíhacím závodě Světového poháru v Anterselvě sedmé místo. Na vítěznou Jekatěrinu Jurlovovou ztratila 54 sekund, ale jako dosud pokaždé v sezoně opět doběhla v Top 10.

Druhá byla v cíli Švýcarka Selina Gasparinová, bronz bere domácí Dorothea Wiererová. Třináctá do cíle doběhla Veronika Vítková, 26. Eva Puskarčíková. Bez bodů pak skončily Lucie Charvátová a Jessica Jislová. Závod jsme sledovali živě zde.

Chtěla zrychlit, nevyšlo to

Ač se ráno před startem Soukalová necítila nejlíp, rozhodla se, že přecejen do závodu vyrazí a porve se o další body. A to se jí nakonec povedlo. Po dvou položkách v leže to opět vypadalo na stupně vítězů. Na obou stojkách však vedoucí žena SP chybovala a pořadím se propadla.

"Bohužel, tak to prostě chodí. Velká škoda poslední zastávky na střelnici, kde Gabča nechala dvě rány. Bylo vidět, že chtěla zrychlit a zkusit ohrozit čelo závodu. To však bylo nakonec na úkor přesnosti," hodnotil výkon Soukalové pro Českou televizi trenér Zdeněk Vítek.

Vítkovou stále trápí střelba

Nachlazená a nemocná se na trať vydala i devátá žena celkové pořadí Světového poháru Veronika Vítková. "Zdálo se mi, že Verča měla trochu problém s dýcháním. První položka výborná, druhá se třemi chybami tragická. Celkově dnes střídala super chvíle s těmi špatnými," řekl Vítek.

Spokojenost panovala i s výkonem další české závodnice Evy Puskarčíkové. "Evča znovu potvrdila svoji kvalitu na střelbě. Všechno to byly přesné centrové rány. Škoda těch dvou minel a už klasicky i pomalejšího běhu," zhodnotil výkon 25leté závodnice český kouč.

Nováčkovskou daň naopak zaplatily Charvátová s Jislovou, které chybovaly osmkrát, respektive sedmkrát.

autor: Sport | 23. 1. 2016 13:46

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama