Biatlon v Novém Městě sledovalo v TV přes 2,5 mil. diváků

30 nejlepších fotografií z biatlonu v Novém Městě na Moravě
Celkem šest závodů Světového poháru se totiž proměnilo v obrovskou show a oslavu u nás v posledních letech tolik populárního sportu.
V našlapané Vysočina areně a podél přilehlých běžeckých tratí sledovalo po tři dny závody Světového poháru rekordních 100 400 fanoušků,...
... kterým v bouřlivém fandění nezabránila ani nedělní vánice doprovázející vyvrcholení stíhačky žen.
Na Vysočině si dali dostaveníčko biatlonoví fanoušci z celé České republiky,...
Foto: CPA Eduard Erben
ČTK ČTK
10. 2. 2015 16:23
Jednotlivé závody přitáhly k obrazovkám v průměru 679.000 lidí, což je téměř dvojnásobek průměrné sledovanosti z mistrovství světa v biatlonu v Novém Městě na Moravě v roce 2013

Praha - Světový pohár v biatlonu v Novém Městě na Moravě sledovalo na programu ČT sport přes 2,5 milionu diváků. Jednotlivé závody přitáhly k obrazovkám v průměru 679.000 lidí, což je téměř dvojnásobek průměrné sledovanosti z mistrovství světa v biatlonu v Novém Městě na Moravě v roce 2013.

Největší zájem byl o nedělní stíhací závod žen, který se stal nejsledovanějším přenosem Světového poháru v biatlonu v historii České televize. ČTK to dnes sdělila mluvčí ČT Alžběta Plívová.

Podle ní před dvěma lety biatlonové závody v Novém Městě na Moravě vidělo v televizi v průměru 342.000 diváků, což představovalo podíl na publiku 13,57 procenta. Nyní to byla více než čtvrtina (27,78 procenta) lidí, kteří v té době byli u obrazovek.

Průměrná sledovanost přenosů ze Světového poháru v biatlonu v této sezoně, s výjimkou Nového Města, dosud činila 294.000 diváků. V minulé sezoně byla ještě nižší, a to 173.000 diváků.

Hokej trumfl biatlon

Nedělní stíhací závod žen vidělo v České televizi průměrně 861.000 lidí, tedy každý třetí divák, který byl před obrazovkou. Na druhém místě v tabulkách sledovanosti skončil podle Plívové stíhací závod mužů, který zhlédlo v průměru 743.000 diváků. Páteční smíšenou štafetu sledovalo průměrně 704.000 diváků a sobotní sprint žen 693.000 lidí.

Ještě sledovanější než biatlon byly v minulém týdnu jiné sportovní přenosy. Na oba hokejové zápasy Česko - Rusko v rámci Euro Hockey Tour se dívalo v průměru 973.000 a 959.000 diváků a fedcupové utkání Kanada - Česko si nenechalo ujít v průměru 893.000 diváků.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Vatikán chce prodloužit kritizovanou smlouvu s Čínou o jmenování biskupů

Vatikán usiluje o další prodloužení smlouvy s Čínou o jmenování biskupů, řekl agentuře Reuters papež František. Smlouva, jejíž znění není veřejné, podle něj funguje dobře. Kritici ale poukazují na to, že od jejího vzniku v roce 2018 bylo jmenováno jen šest biskupů. Domnívají se, že Vatikán udělal Pekingu příliš velké ústupky.

Smlouva mezi Vatikánem a Pekingem, které neudržují oficiální diplomatické vztahy, je dočasná a trvá dva roky. Poprvé ji Čína s Vatikánem uzavřely v roce 2018 a v roce 2020 ji prodloužily. Její platnost, pokud se obě země nedohodnou na prodloužení, končí letos v říjnu.

"Smlouva funguje dobře a já doufám, že bude v říjnu obnovena," řekl papež František v sobotním rozhovoru, jehož část agentura Reuters zveřejnila v úterý. Dohodu papež přirovnal ke snahám svých předchůdců, kteří se snažili vytvořit vztahy se zeměmi sovětského bloku.

"Diplomacie je umění možného a schopnost proměnit v realitu věci, které jsou možné," uvedl papež. Dodal, že smlouva není ideální a že jmenování biskupů pokračuje pomalu.

Smlouva však mezi částí hodnostářů a věřících vzbudila kritiku. Poukazují na to, že se souhlasem papeže bylo v Číně od roku 2018 jmenováno pouze šest biskupů. Mezi nejviditelnějšími kritiky je hongkongský kardinál Joseph Zen. "Vatikán snad jednal i v dobré vůli, ale udělal nerozumné rozhodnutí," uvedl v červnu Zen. Situace katolíků v Číně po podepsání dohody se podle něj nezlepšila.

Dohoda ukončila mnoho desetiletí trvající spor o jmenování biskupů. Čína přerušila diplomatické vztahy s Vatikánem v roce 1951 a v roce 1957 Peking založil Čínské sdružení vlasteneckých katolíků, které autoritu papeže odmítalo. Vedle sdružení v Číně funguje desítky let i podzemní katolická církev, jejíž členové jsou ale často vystaveni útlaku ze strany úřadů. Čína má zhruba 1,4 miliardy obyvatel. Ke katolické víře se tam hlásí přes 12 milionů lidí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Europoslanci schválili regulaci velkých digitálních firem, nezákonného obsahu a dezinformací

Evropský parlament schválil dvojici klíčových digitálních norem, které mají mimo jiné lépe chránit konkurenční prostředí na internetu či přimět velké společnosti, jako je Meta Platforms nebo Google, aktivněji bojovat proti nezákonnému obsahu a dezinformacím. Europoslanci přijali pravidla označovaná jako akt o digitálních službách a digitálních trzích, kterými EU poprvé po dvou desetiletích výrazněji reguluje internetové prostředí a reaguje na rychlý vývoj komunikace a obchodování na síti.

Podle aktu  o digitálních službách budou muset platformy zavést opatření proti šíření nezákonného obsahu a dezinformací. Velkým firmám, které tak neučiní, budou hrozit pokuty až do výše šesti procent jejich ročního globálního obratu. Sociální média a internetová tržiště pak budou muset chránit uživatele před nabídkami nelegálního zboží a služeb.

Akt o digitálních trzích zavádí pojem gatekeeper, což je velká společnost významně ovlivňující provoz internetu. Tyto firmy budou mimo jiné sdílet více informací s menší konkurencí odkázanou na jejich služby. Přísnější bude i dohled nad antimonopolními pravidly či kontrola akvizic menších společností těmi velkými. Pokuty jsou vyšší a mohou dosáhnout až deseti procent celosvětového ročního obratu.

Europoslanci po předchozí dohodě se zástupci členských zemí schválili obě normy jasnou většinou hlasů. Definitivně je potvrdí ministři členských zemí na některém z příštích zasedání vedených českým předsednictvím EU.

Další zprávy