Biatlon v Novém Městě sledovalo v TV přes 2,5 mil. diváků

30 nejlepších fotografií z biatlonu v Novém Městě na Moravě
Celkem šest závodů Světového poháru se totiž proměnilo v obrovskou show a oslavu u nás v posledních letech tolik populárního sportu.
V našlapané Vysočina areně a podél přilehlých běžeckých tratí sledovalo po tři dny závody Světového poháru rekordních 100 400 fanoušků,...
... kterým v bouřlivém fandění nezabránila ani nedělní vánice doprovázející vyvrcholení stíhačky žen.
Na Vysočině si dali dostaveníčko biatlonoví fanoušci z celé České republiky,...
10. 2. 2015 16:23
Jednotlivé závody přitáhly k obrazovkám v průměru 679.000 lidí, což je téměř dvojnásobek průměrné sledovanosti z mistrovství světa v biatlonu v Novém Městě na Moravě v roce 2013

Praha - Světový pohár v biatlonu v Novém Městě na Moravě sledovalo na programu ČT sport přes 2,5 milionu diváků. Jednotlivé závody přitáhly k obrazovkám v průměru 679.000 lidí, což je téměř dvojnásobek průměrné sledovanosti z mistrovství světa v biatlonu v Novém Městě na Moravě v roce 2013.

Největší zájem byl o nedělní stíhací závod žen, který se stal nejsledovanějším přenosem Světového poháru v biatlonu v historii České televize. ČTK to dnes sdělila mluvčí ČT Alžběta Plívová.

Podle ní před dvěma lety biatlonové závody v Novém Městě na Moravě vidělo v televizi v průměru 342.000 diváků, což představovalo podíl na publiku 13,57 procenta. Nyní to byla více než čtvrtina (27,78 procenta) lidí, kteří v té době byli u obrazovek.

Průměrná sledovanost přenosů ze Světového poháru v biatlonu v této sezoně, s výjimkou Nového Města, dosud činila 294.000 diváků. V minulé sezoně byla ještě nižší, a to 173.000 diváků.

Hokej trumfl biatlon

Nedělní stíhací závod žen vidělo v České televizi průměrně 861.000 lidí, tedy každý třetí divák, který byl před obrazovkou. Na druhém místě v tabulkách sledovanosti skončil podle Plívové stíhací závod mužů, který zhlédlo v průměru 743.000 diváků. Páteční smíšenou štafetu sledovalo průměrně 704.000 diváků a sobotní sprint žen 693.000 lidí.

Ještě sledovanější než biatlon byly v minulém týdnu jiné sportovní přenosy. Na oba hokejové zápasy Česko - Rusko v rámci Euro Hockey Tour se dívalo v průměru 973.000 a 959.000 diváků a fedcupové utkání Kanada - Česko si nenechalo ujít v průměru 893.000 diváků.