Biatlon v Novém Městě sledovalo v TV přes 2,5 mil. diváků

30 nejlepších fotografií z biatlonu v Novém Městě na Moravě
Celkem šest závodů Světového poháru se totiž proměnilo v obrovskou show a oslavu u nás v posledních letech tolik populárního sportu.
V našlapané Vysočina areně a podél přilehlých běžeckých tratí sledovalo po tři dny závody Světového poháru rekordních 100 400 fanoušků,...
... kterým v bouřlivém fandění nezabránila ani nedělní vánice doprovázející vyvrcholení stíhačky žen.
Na Vysočině si dali dostaveníčko biatlonoví fanoušci z celé České republiky,...
Foto: CPA Eduard Erben
ČTK ČTK
10. 2. 2015 16:23
Jednotlivé závody přitáhly k obrazovkám v průměru 679.000 lidí, což je téměř dvojnásobek průměrné sledovanosti z mistrovství světa v biatlonu v Novém Městě na Moravě v roce 2013

Praha - Světový pohár v biatlonu v Novém Městě na Moravě sledovalo na programu ČT sport přes 2,5 milionu diváků. Jednotlivé závody přitáhly k obrazovkám v průměru 679.000 lidí, což je téměř dvojnásobek průměrné sledovanosti z mistrovství světa v biatlonu v Novém Městě na Moravě v roce 2013.

Největší zájem byl o nedělní stíhací závod žen, který se stal nejsledovanějším přenosem Světového poháru v biatlonu v historii České televize. ČTK to dnes sdělila mluvčí ČT Alžběta Plívová.

Podle ní před dvěma lety biatlonové závody v Novém Městě na Moravě vidělo v televizi v průměru 342.000 diváků, což představovalo podíl na publiku 13,57 procenta. Nyní to byla více než čtvrtina (27,78 procenta) lidí, kteří v té době byli u obrazovek.

Průměrná sledovanost přenosů ze Světového poháru v biatlonu v této sezoně, s výjimkou Nového Města, dosud činila 294.000 diváků. V minulé sezoně byla ještě nižší, a to 173.000 diváků.

Hokej trumfl biatlon

Nedělní stíhací závod žen vidělo v České televizi průměrně 861.000 lidí, tedy každý třetí divák, který byl před obrazovkou. Na druhém místě v tabulkách sledovanosti skončil podle Plívové stíhací závod mužů, který zhlédlo v průměru 743.000 diváků. Páteční smíšenou štafetu sledovalo průměrně 704.000 diváků a sobotní sprint žen 693.000 lidí.

Ještě sledovanější než biatlon byly v minulém týdnu jiné sportovní přenosy. Na oba hokejové zápasy Česko - Rusko v rámci Euro Hockey Tour se dívalo v průměru 973.000 a 959.000 diváků a fedcupové utkání Kanada - Česko si nenechalo ujít v průměru 893.000 diváků.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Tribunál Soudního dvora EU z části zrušil milirdovou pokutu pro Intel

Tribunál Soudního dvora EU dnes částečně zrušil pokutu 1,06 miliardy eur (bezmála 26 miliard Kč), kterou v roce 2009 vyměřila americkému výrobci čipů Intel Evropská komise (EK). Tribunál dnes uvedl, že komise pokutu řádně nezdůvodnila. Intel dostal tehdy pokutu za to, že se pokusil vytlačit z trhu svého konkurenta.

"Analýza provedená komisí je neúplná a právně dostačujícím způsobem neprokazuje, že sporné slevy byly způsobilé nebo mohly vyvolávat protisoutěžní účinky," uvedli soudci.

Komise Intelu pokutu vyměřila v květnu 2009 za zneužití dominantního postavení na globálním trhu s procesory. Společnost podle ní od října 2002 do prosince 2007 uplatňovala strategii, jejímž cílem bylo zbavit se na trhu konkurence.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Podíl energie z obnovitelných zdrojů v EU roste, Česko zaostává

Podíl energie z obnovitelných zdrojů na celkové spotřebě elektřiny v Evropské unii se v roce 2020 zvýšil na 37 procent z 34 procent v roce 2019. V dnešní zprávě o tom informoval statistický úřad Eurostat. Největší podíl energie z obnovitelných zdrojů na spotřebě elektřiny v rámci EU vykázalo Rakousko, zatímco Česká republika patřila mezi pět zemí s nejnižším podílem.

V Rakousku obnovitelné zdroje v roce 2020 pokrývaly spotřebu elektřiny ze 78 procent. Nad hranicí 70 procent bylo vedle Rakouska v EU pouze Švédsko. V České republice činil podíl obnovitelných zdrojů 15 procent. Nižší podíl v rámci EU vykázaly pouze Lucembursko, Maďarsko, Kypr a Malta.

Více než z poloviny pokrývaly spotřebu elektřiny z obnovitelných zdrojů kromě Rakouska a Švédska také Dánsko, Portugalsko, Chorvatsko a Lotyšsko. V Německu činil podíl obnovitelných zdrojů 45 procent, na Slovensku 23 procent a v Polsku 16 procent.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Firma podnikatele Voráčka koupila slovenskou zpravodajskou televizi TA3

Společnost Blueberg Media českého podnikatele Michala Voráčka koupila slovenskou zpravodajskou televizi TA3. Televize o tom dnes informovala na svém webu. Slovenská Rada pro vysílání a retransmisi už v prosinci dala souhlas ke změně majitele firmy C.E.N., která vlastní licenci na vysílání TA3. Televizi dosud ovládala skupina Grafobal slovenského podnikatele Ivana Kmotríka.

TA3 začala na Slovensku vysílat v roce 2001, v zemi nepatří k nejsledovanějším televizním stanicím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy