Vítková si k svátku nadělila bronz ze sprintu, Šlesingr pátý

Veronika Vítková
Vítková skončila třetí ve sprintu a navázala tak na páteční stříbro smíšené štafety.
Pouhých sem desetin vteřiny od medaile byl ve stejném závodě mužů Michal Šlesingr, který obsadil konečné páté místo.
Fanynky a fanoušci ve vyprodané Vysočina areně mohli být tedy i druhý den soupeření o body ve Světovém poháru spokojeni.
Mezi diváky na tribunách v Novém Městě nad Metují by nepropadl ani špendlík.
Aktualizováno 7. 2. 2015 16:33
Biatlonistka Veronika Vítková získala v rámci Světového poháru v Novém Městě na Moravě další český cenný kov, v sobotním sprintu obsadila třetí místo.

Nové Město na Moravě - Biatlonistka Veronika Vítková získala v rámci Světového poháru v Novém Městě na Moravě další český cenný kov, v dnešním sprintu obsadila třetí místo. Na vítěznou Lauru Dahlmeierovou z Německa,která vyhrála svůj první pohárový závod v kariéře, ztratila 13,9 vteřiny.

Mezi muži uspěl Michal Šlesingr, který dojel pátý. Od bronzového cenného kovu ho však dělilo pouze sedm desetin sekundy. Vyhrál Slovinec Jakov Fak před Simonem Schemppem z Německa a Jeanem Guillaumem Beatrixem z Francie. Před Šlesingrem byl ještě o čtyři desetiny Francouz Martin Fourcade.

Kompletní sbírka cenných kovů

Vítková tak zkompletovala v sezoně svou medailovou sbírku ze sprintu, neboť tuto trať v Oberhofu vyhrála a v Östersundu byla druhá. Vybojovala pátou individuální medaili sezony a osmou v kariéře. Společně se štafetami má v tomto ročníku už deset cenných kovů, za život pak osmnáct ve Světovém poháru.

"Opět jsem zklamaná s první ránou. Byla podle mě trošku uspěchaná a šla někam dole k pěti hodinám. Nebyl to jednoduchý závod, ale diváci nás hnali kupředu. Po včerejším stříbru je to dnes opět pódium, to je super," hodnotila Vítková v rozhovoru pro Českou televizi.

Do nedělní stíhačky postupuje všech pět českých reprezentantek. S 20. místem se musí spokojit Gabriela Soukalová (+1:02), 23. byla Eva Puskarčíková (+1:07), 44. Jitka Landová (+2:01), 48. Barbora Tomešová (+2:11).

Závod jsme sledovali živě ZDE

Závod rozjela rychle

Vítková vyrazila do závodu jako desátá v pořadí a opět rozběhla závod rychle, jak je jejím zvykem. Na ležce ale pokazila hned první ránu a musela na trestné kolo. To ji stálo cenné vteřiny, ale vrátila se do první desítky díky skvělému běžeckému času. Druhá položka už byla čistá a tak se prodrala dokonce na první místo.

Po ní ale teprve přišly na řadu Němky Dahlmaierová a Hildebrandová, které trefily všechny terče a dostaly se před českou biatlonistku.

Zatímco Vítková se o lepší umístění obrala první ranou, Soukalovou zklamala zase ta poslední. Na stojce totiž závěrečný výstřel předržela a minula. Běh měla o něco pomalejší, než je u ní zvykem, a musela se tak spokojit s 20. místem.

"Ta poslední rána mě mrzí, ale předvedla jsem to, na co mám. Víc po sobě chtít asi nemůžu. Ve třetím kole jsem toho už měla dost," řekla v cíli Soukalová.

Moravcovi jednička štěstí nepřinesla

Závod mužů s jedničkou rozjel Moravec, ale tomu se závod vůbec nepovedl. Hned na ležce vyrobil dvě chyby a na stojce přidal další. Tři trestná kola pro něho znamenala ztrátu minuty a 44 vteřin. Propadl se až do páté desítky, což pro něho znamená nula bodů a nejhorší umístění v sezoně.

To Šlesingr si vedl mnohem lépe. Hned od začátku se držel na mezičasech mezi prvními a potvrdil to i na střelnici. První položku zvládl skvěle a proháněl Francouze Beatrixe. Na stojce zvolil rány na jistotu a trochu se zdržel. Francouz měl na průběžném prvním místě náskok 11 vteřin. Český biatlonista poté manko stahoval, ale v cílové rovince mu chybělo sedm desetin.

To ho nakonec mohlo mrzet, protože mezi něj a Beatrixe se sice ještě vklínil Forucade, ale bronzová medaile tak zůstala jen necelou vteřinu dál. První místo si zajistil suverénním během i střelbou Slovinec Fakt. Němec Schempp ho sice ohrožoval, ale v posledním kole mu došly síly a bral stříbro.

"Za ten finiš by si Michal těch sedm desetin asi zasloužil, ale kdyby to byla olympiáda nebo mistrovství světa, tak to asi mrzí víc. Takhle je to další dobrý výsledek," prohlásil šéftrenér Ondřej Rybář.

Závody SP v biatlonu v Novém Městě n.Mor. (Žďársko):

Muži - sprint (10 km):

1. Fak (Slovin.) 24:09,9 (0 trest. okruhů), 2. Schempp (Něm.) -12,8 (0), 3. Beatrix -26,0 (0), 4. M. Fourcade (oba Fr.) -26,3 (1), 5. Šlesingr (ČR) -26,7 (0), 6. Šipulin (Rus.) -29,5 (0), 7. Smith (Kan.) -37,7 (0), 8. Semjonov (Ukr.) -40,9 (0), 9. Peiffer (Něm.) -42,3 (1), 10. J. Bö (Nor.) -43,5 (2), ...24. Soukup -1:17,4 (1), 32. Krčmář -1:32,4 (1), 42. Moravec -1:44,3 (3), 71. Krupčík (všichni ČR) -3:03,9 (3).

Průběžné pořadí SP (po 15 z 25 závodů): 1. M. Fourcade 615 b., 2. Schempp 603, 3. Šipulin 573, 4. Fak 523, 5. Svendsen (Nor.) 452, 6. J. Bö 451, 7. Moravec 428, ...11. Šlesingr 329, 44. Krčmář 76, 46. Soukup 71, 62. Krupčík 28.

Ženy - sprint (7,5 km):

1. Dahlmeierová 21:33,4 (0 trest. okruhů), 2. Hildebrandová (obě Něm.) -1,0 (0), 3. Vítková (ČR) -13,9 (1), 4. Domračevová (Běl.) -23,0 (2), 5. Dorinová-Habertová (Fr.) -26,9 (2), 6. Valj Semerenková (Ukr.) -28,8 (1), 7. Mäkärainenová (Fin.) -30,5 (3), 8. Varcinová (Fr.) -44,4 (0), 9. Dunkleeová (USA) -46,3 (1), 10. Bescondová (Fr.) -46,5, ...20. Soukalová -1:02,8 (1), 23. Puskarčíková -1:07,5 (1), 44. Landová -2:01,4 (3), 48. Tomešová (všechny ČR) -2:11,1 (1).

Průběžné pořadí SP (po 15 z 25 závodů): 1. Mäkärainenová 696, 2. Domračevová 663, 3. Valj Semerenková 547, 4. Vítková 522, 5. Hildebrandová 504, 6. Wiererová (It.) 477, ...11. Soukalová 377, 41. Puskarčíková 109, 42. Landová 105.