Štafetové drama: Slzy Charvátové se proměnily ve stříbrnou radost

Prohlédněte si fotografie ze štafety žen ve Světovém poháru v Anterselvě, kde české závodnice obsadily skvělé druhé místo.
České kvarteto Eva Puskarčíková, Lucie Charvátová, Gabriela Soukalová a Veronika Vítková si prožilo skutečné drama, protože v polovině závodu se propadlo až do druhé desítky.
Pak ovšem přišel happy end v podání skvělého dua Soukalová, Vítková a v cíli přišla radost ze zaslouženého úspěchu.
Češkám, jež byly v předchozích dvou štafetových závodech šesté, výborně rozjela závod Eva Puskarčíková.
Tradiční první žena české štafety předávala na třetím místě Lucii Charvátové.
Foto: ČTK
ČTK Sport (C) Český biatlon, Petr Slavík, ČTK, Sport
24. 1. 2016 15:15
Prohlédněte si fotografie ze štafety žen ve Světovém poháru v Anterselvě, kde české závodnice obsadily skvělé druhé místo.

Více o biatlonu čtěte ZDE

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy