Bezmocná Allertová ve svém prvním finále uhrála jen dvě hry

Sport Sport
26. 9. 2015 10:25
Česká tenistka ve svém prvním finále na okruhu WTA podlehla v čínském Kantonu Jeleně Jankovičové po setech 2:6 a 0:6. Přesto se ve světovém žebříčku posune poprvé v kariéře do šesté desítky pořadí.
Zklamaná Denisa Allertová.
Zklamaná Denisa Allertová. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fantastická jízda Denisy Allertové turnajem v čínském Kantonu skončila propadákem. Dvaadvacetiletá česká tenistka nenavázala na výhry nad Halepovou a Erraniovou a ve finále podlehla Srbce Jeleně Jankovičové jednoznačně po setech 2:6 a 0:6. Utkání jsme sledovali živě zde.

Bývalá světová jednička získala už čtrnáctý titul kariéry, pražská rodačka si naopak na první úspěch musí ještě počkat. Ani tak nemusí být zklamaná, v žebříčku se totiž momentálně 74. hráčka svět poprvé v kariéře posune do šesté desítky pořadí.

Allertová hned na úvod zápasu přišla o své podání, hned vzápětí však po maratonském gamu ztrátu dohnala, Následně si obě tenistky servis udržely a bylo to 2:2. Od té chvíle už ale na dvorci existovala pouze Jankovičová, která získala všech zbylých deset her.

Famózní okamžiky předvedla výborně hrající Srbka především v úvodu druhého setu, když na servisu prohrávala 0:40, ovšem pěti esy v řadě celý game otočila a definitivně zlomila jakýkoli další odpor české outsiderky.

Tenisový turnaj žen v čínském Kuang-čou (tvrdý povrch, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - finále:

Jankovičová (4-Srb.) - Allertová (ČR) 6:2, 6:0.

 

Právě se děje

Další zprávy