Bez titulu. Berdycha v Portugalsku šokoval řvoucí Berlocq

Aleš Vávra Aleš Vávra
4. 5. 2014 18:45
Český tenista dvaadvacáté finále kariéry neproměnil v desátý titul, když nestačil na dvaašedesátého hráče žebříčku.
Tomáš Berdych.
Tomáš Berdych. | Foto: Reuters

Lisabon - Tomáš Berdych si na jubilejní desátý titul musí počkat. Český tenista dvaadvacáté finále své kariéry v triumf neproměnil, když v portugalském Oeiras nestačil na dvaašedesátého hráče světového žebříčku, Argentince Carlose Berlocqa.

Berdych přitom vstoupil do utkání skvostným způsobem a první sadu získal v rychlém tempu jednoznačným poměrem 6:0. Pak ale polevil, pustil argentinského býka do zápasu a to byla chyba.

Berlocq začal bojovat o každý míček, přičemž každý jeho úder doprovázel hrdelní, někdy až děsivý řev. Ve druhém setu si tenisté pravidelně brali svá podání, ale poslední slovo měl za stavu 5:5 Argentinec.

Ten pak v rozhodujícím dějství od začátku jednoznačně dominoval a Berdychovi najednou nevycházelo vůbec nic. Potupného kanára od antukového specialisty odvrátil rodák z Valašského Meziříčí až na poslední chvíli, jasnou prohru 1:6 už ale nezměnil.

"První set vypadal snadno, ale úplně neodrážel dění na kurtu. Carlos ukázal, že je velký bojovník. Zcela změnil svoji hru a našel cestu k výhře," řekl Berdych na webu ATP Tour. "Necítil jsem se v první sadě tak špatně, že bych měl prohrát 0:6, ale ukázal jsem svoji mentální sílu a jsem na sebe moc pyšný," řekl Berlocq.

Jednatřicetiletý Berlocq porazil o tři roky mladšího protihráče vůbec poprvé v kariéře, předchozí tři duely ovládl Berdych.

Česká jednička se nyní přemístí do Madridu, kde na něj ve druhém kole turnaje série Masters 1000 čeká vítěz zápasu mezi Radkem Štěpánkem a Kevinem Andersonem.

Tenisový turnaj mužů a žen v portugalském Oeiras (antuka):

Muži (dotace 485.760 eur):

Dvouhra - finále:

Berlocq (Arg.) - Berdych (1-ČR) 0:6, 7:5, 6:1.

Čtyřhra - finále:

Gonzalez, Lipsky (3-Mex./USA) - Cuevas, Marrero (1-Urug./Šp.) 6:3, 3:6, 10:8.

před 5 hodinami

Fotbalisté Turína uhráli remízu na Laziu a zachránili se, sestupuje Benevento

Fotbalisté FC Turín uhráli v dohrávce 25. kola italské ligy bezgólovou remízu na hřišti Lazia Řím, jež v závěru nastřelilo dvě tyče, a zachránili se v Serii A. Nejvyšší soutěž jako třetí opouští Benevento, které se připojí už k dříve známým sestupujícím Crotone a Parmě.

Turín získal potřebný bod navzdory tomu, že v posledních minutách čelil velkému tlaku favorizovaného Lazia. V 84. minutě domácí kanonýr Ciro Immobile nastřelil z penalty jen tyč, stejně jako v šesté nastavené minutě hlavou Manuel Lazzari.

Kolo před koncem tak Turín získal čtyřbodový náskok před osmnáctým Beneventem, které trénuje bývalý hvězdný útočník Filippo Inzaghi. Lazio vedené jeho mladším bratrem Simonem skončí šesté a bude hrát v příští sezoně Evropskou ligu.